друкувати


Українці міняють доларові депозити на гривневі

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2013-03-14 04:30:13

Населення розчарувалося в низькій дохідності валютних вкладів, ставки за якими впали до мінімуму з 2011 року, тому почали знімати кошти з валютних депозитів і поповнювати гривневі рахунки.

Як повідомляє "Коммерсант-Украина", вкладники намагаються встигнути розмістити вклади в національній валюті за високими ставками, оскільки вже зараз всі банки почали їхнє різке зниження. Найближчим часом тренд продовжиться, оскільки банки зацікавлені в більш активному кредитуванні, для чого їм потрібні дешеві ресурси.

В умовах низьких девальваційних очікувань громадяни різко втратили інтерес до іноземної валюти. У лютому вони зняли з валютних депозитів 1,5 млрд грн, повідомили вчора в Нацбанку. І хоча валютний портфель населення скоротився всього на 0,8% (до 183,3 млрд грн), такого не відбувалося вже вісім місяців.

Останній раз вкладники масово забирали валюту з банків ще в травні минулого року (-205 млн грн). А найбільш істотне в 2012 році зменшення портфеля спостерігалося в квітні (-1,04 млрд грн). Банкіри пояснюють цю тенденцію зниженням ставок валютних вкладів. "З 1 лютого почалося різке зниження ставок за валютними депозитами, до такого рівня вони не опускалися вже 3-4 роки.

Тому населення почало забирати депозити, які в лютому мали бути пролонговані. Різниця в ставках між гривневими і валютними вкладами досягає близько 10%. І люди, які не вірять в девальвацію, не вкладають в іноземну валюту",- говорить заступник голови правління Укрсиббанку Костянтин Лежнін. Тому громадяни роблять ставку на заощадження в гривні. У лютому збільшився приплив коштів на гривневі рахунки - портфель вкладів поповнився на рекордні 8,2 млрд грн.

"Дохідність вкладу - один з ключових критеріїв вибору депозитного продукту. Зараз населення перекладає свої заощадження в гривню, розриваючи валютні депозити достроково або дочекавшись закінчення їхнього терміну",- говорить заступник голови правління, казначей Банку Національний кредит Дмитро Власов.

У найближчі кілька місяців населення буде продовжувати перекладати кошти в гривню. "Зазвичай співвідношення валюти і гривні у всіх пасивах банків становить 50 на 50. Але думаю, що через півроку частка валюти знизиться до 40%",- прогнозує Лежнін.

Джерело: ТСН