друкувати


Вчені радять на 8 березня дарувати трансгенних мишей та космічне морозиво

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2013-03-05 10:30:46

Російські вчені розповіли, які подарунки можна зробити коханим на 8 березня.

Як розповіла одна з опитаних, біолог за фахом, вона була б не проти отримати в подарунок генетично модифікованих тварин, наприклад мишу. За її словами, можна купити генетично модифікованих рибок Danio rerio - вони світяться різними кольорами.

"Або можна спробувати добути у дослідницькій лабораторії непотрібну їм уже для дослідів генетично модифіковану мишу, яка світиться в ультрафіолеті", - додала біолог.

Інший опитаний біолог запропонував ідею подарунка для людини, яка вже є власником хом'яка або щура, - зробити веб-камеру з інфрачервоним підсвічуванням на клітку для нічного спостереження.

Ще одна ідея біологічного подарунка - плюшеві віруси, м'які іграшки у вигляді вірусів чи бактерій. Крім того, вчені пропонують подарувати коханій "зоопарк" елементарних частинок, серед яких протони, електрони, мюони, а також недавно виявлений бозон Хіггса.

Вчений-океанолог пропонує дарувати сувеніри, які вони привозять з експедицій. "Від забору проб часто залишається досить багато води. Можна її розливати у красиві баночки, писати на них координати, глибину щось на зразок "80 градусів пн.ш., 190 градусів сх.д., глибина 5000 метрів"- і дарувати", - розповів він.

Практично всі опитані вчені запропонували використовувати як подарунки астрономічні інструменти, біноклі або прилади нічного бачення.

Астрофізик, що спеціалізується на вивченні нейтронних зірок радить подарувати спеціалізований телескоп для спостереження Сонця - "коронадо". Такі телескопи дозволяють бачити протуберанці, сонячну корону.

Інший астрофізик, дівчина, що займається дослідженням геліосфери - плазмового "міхура", який обмежує нашу Сонячну систему, радить подарувати морозиво для астронавтів. "Це сухе морозиво, яке беруть на борт космічних кораблів. Досвід показує, що у захваті і діти, й дорослі. У США я його багато разів зустрічала, в магазинах при музеях науки, космічних музеях", - говорить вона.

Серед інших варіантів, які назвали вчені - плазмова куля, світильник із розрідженим газом всередині, під час дотику до якого відбувається красивий розряд між електродом та рукою.

Джерело: ТСН