При тривозі або страху ніс нагрівається
Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2012-11-28 01:10:46
Учені з Університету Гранади (Universidad de Granada, Іспанія) використали термічне формування зображення (за допомогою інфрачервоного випромінювання) і довели, що при тривозі або страху ніс нагрівається.
Учені стверджують, що саме зростання занепокоєння сприяє підвищенню температури кінчика носа. Тобто, турбуючись про те, що обман буде розкритий, слід опустити ніс вниз.
Дослідники відкрили це явище за допомогою тепловізійних камер для моніторингу добровольців і називали його "Ефект Піноккіо".
Автори дослідження припустили, що температура носа підвищується або знижується залежно від настрою. Вони дійшли таких висновків після того, як виявили, що коли добровольці брехали про свої почуття, острівна кора мозку змінювалася.
Учені пояснили цей факт тим, що острівна кора головного мозку бере участь у виявленні і регулюванні температури тіла, а в даному випадку відзначається негативна кореляція між діяльністю цієї структури і величиною зміни температури.
Чим більше активність в острівній корі (чим вище вісцелярне відчуття), тим слабкіше протікають процеси теплообміну, і навпаки.