Вітчизняні компанії не надають персоналу медстраховку
Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2012-11-23 03:20:05
Недбале ставлення керівництва до здоров'я співробітників в українських компаніях не рідкість, пише журнал "Кореспондент".
Оплачуваний лікарняний і відпустку в Україні пропонують всього 50% роботодавців. За даними компанії Smart Solution, безкоштовну медичну страховку надає лише 40% компаній, а абонементи в басейн - ще менше. У свою чергу третина працівників скаржиться на погіршення зору і на незручні стільці в офісах, які призводять до захворювань спини, повідомляє портал rabota.ua.
Головна відмінність умов в українських компаніях від західноєвропейських - бажання наших вичавити з персоналу максимум без фінансових витрат. Тим більше профспілки в Західній Європі ефективніше захищають права всіх найманих працівників.
"Ми звикли, що працюємо на повну потужність, і зовсім не думаємо про майбутнє", - розповідає Олена Грищук, директор рекрутингової компанії Форсаж.
Зараз більшість офісних працівників в Україні страждають на болі в спині, шлунку, погіршення зору і депресію. Сімейний лікар Костянтин Зеленський розповідає, що до нього звертаються з подібними скаргами пацієнти 30-40 років, і саме представники цієї вікової категорії найчастіше користуються медстраховкою.
Лише кожен п'ятий українець щорічно відвідує лікарів з метою профілактики захворювань, а 16% українців проходять медогляд раз на кілька років. Закордонні ж компанії мотивують своїх працівників вести здоровий спосіб життя, наприклад, розсилають дані про те, скільки кожен співробітник пропустив днів по хворобі.
В Україні люди готові виходити на роботу хворими, не вимагати медстраховки і працювати на 150% лише через високу конкуренцію. Зараз у нас в країні не багато компаній, які готові утримувати цінні кадри турботою про їх здоров'я. Роботодавці, які надають повну страховку, а також додаткові абонементи в спортзали, можна перерахувати на пальцях.
Раніше повідомлялося, що на додаткову роботу заради збільшення доходів готові 90% громадян. При цьому вже кожен четвертий працевлаштований українець має джерело додаткового заробітку.