Виконання обіцянок будь-якої з партій загрожує економічним колапсом
Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2012-10-22 01:10:16
Усі партії, що бажають потрапити після виборів до Верховної Ради, палко обіцяють у разі перемоги виконати усі свої обіцянки, йдеться у сюжеті ТСН-Тижня.
Журналісти ТСН-Тижня провели експеримент і п'ятьом партіям-лідеркам дали можливість перемогти на виборах: теоретично.
Фахові економісти довели, що якщо всі ці гасла оживуть, то за 5 років – у 2017 році - українцям буде несолодко.
Інфляційне майбутнє від Партії регіонів
Партія регіонів підняла пенсію на 20% від прожиткового мінімуму. На 2012 рік це було плюс 430 гривень. Не оминули і лікарів з вчителями.
Діти почали народжуватися активніше, бо допомогу теж підняли. У кожній школі є інтернет, а інтернатів стало менше. Тоді на кухнях всі планували майбутнє. Адже на телеекранах ще в далекому 2012 році росли графіки ВВП, зарплат, стипендій і пенсій.
Партія пообіцяла і зробила: за останні п'ять років зарплата піднялася до 8 тисяч. Щоправда ніхто не цікавився однією цифрою у програмі партії: ВВП піднялося усього на 5%. Формула проста: висока зарплата плюс низький ВВП дорівнює інфляція 15% на рік. Якщо ж зменшуватимуть ціни адміністративним шляхом, це призведе до появи дефіциту.
Опозиційна пастка з боргами
Від перемоги Об'єднаної опозиції зрадів бізнес. По всій країні відкрилися єдині вікна. Отримати довідку чи документ - справа кількох хвилин. Відразу після виборів скасували Податковий кодекс і підвищили пенсії.
Однак підвищення пенсій та зарплат створило діру в бюджеті. Зниження єдиного соцвнеску залишило казну без десятків мільярдів гривень. А обіцяна заборона на підвищення тарифів ЖКГ по-перше відвернула від нас міжнародні фінансові фонди, по-друге ще більше занурило у комунальну яму.
2017-й під знаком УДАРу
Віталій Кличко після перемоги УДАРу почистив штат чиновників, зменшив частину пільговиків і тих, хто отримує субсидії.
Країну накрила хвиля протестів невдоволених. Кличкові підбадьорити безробітних було нічим. Адже він знизив єдиний соціальний внесок, що логічно призвело до бюджетних втрат.
Екологічна і бідна Україна зі "Свободою"
Прийшовши до влади ВО "Свободи" країну засіяли вітряками і сонячними батареями. Родини тепер живуть в екологічному будинку, у них стоїть лічильник на воду.
Щоправда, всі досі чекають, коли ж будуть гроші для модернізації комунальних мереж. У бюджеті їх традиційно не має. Особливо після обіцяного скасування ПДВ, яке давало третину надходжень до бюджету.
Бізнес взагалі відвернувся від політиків, які нічим не діляться. У них все "своє". У тому числі земля. "Свобода" прийшла і відразу прийняла земельний кодекс, великі агрокомпанії щезли.
Тож сільське господарство продовжує стагнувати, продовжує відчувати проблеми з залученням ресурсів, не має чіткого власника на землю. А мрія про те, що ми будемо виробляти 100 мільйонів тон зерна залишається далекою мрією.
Порожні магазини у комуністичний "п'ятирічці"
У перші ж рік "правління" КПУ Верховна Рада ухвалила закон про повернення у держвласність усіх підприємств. Комуністи взяли під контроль ціноутворення і повернулися до планової економіки. Економісти вважають, що у таку країну інвесторам вкладати гроші буде нецікаво.
Окрім того, державний контроль цін призвів до спорожнення магазинів. Велику частину продуктів харчування можна купити на чорному ринку.
Також комуністи всіх забезпечили всіх безкоштовним навчанням і місцем роботи. Тож тепер всі працюють, хоча і за копійки. Фахівці вважають, що повернути стовідсоткове працевлаштування, як у СРСР – це ідея утопічна, бо якщо у людини немає страху втрати роботи, вона втрачає стимул, аби працювати.
Тож якщо повірити у гасла, то наші діти будуть тотальними боржниками і розплачуватимуться за наші неекономічні тарифи, незароблені виплати нерозумні пільги. За те, що у 2012 їхні батьки воліли сьогодні з'їсти курку, а не дочекатися від неї яєць завтра. Хоча дуже лякатися теж нічого - прикладів 100% виконання виборчих обіцянок в історії України ще не було.