друкувати


У Івано-Франківську розповіли про грип та його профілактику

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2012-09-26 05:10:57

На сьогоднішній прес-конференції заступник головного лікаря міста Емма Гошовська та позаштатний міський дитячий інфекціоніст Вероніка Васьків розповіли про основні симптоми ГРВІ, або ж „гострої респіраторної вірусної інфекції”, та грипу і про способи профілактики цих захворювань.

Грип – це інфекційне захворювання, збудником якого є вірус. Передається хвороба повітряно-крапельним шляхом під час кашлю, чхання чи й просто розмови.

ГРВІ протікає значно легше, ніж грип, проте і цю хворобу потрібно одразу ж, не зволікаючи, лікувати.

Нежить, чхання, підвищення температури, загальна слабість, ломота у суглобах, головна біль – це ті симптоми, при яких одразу ж необхідно звернутися за медичною допомогою.

Поки що у Івано-Франківську не виявлено жодної людини, хворої на грип. А для того, щоб уберегти себе і своїх рідних від цього захворювання, потрібно займатися профілактикою хвороби.

„Профілактика грипу поділяється на дві категорії: специфічна і неспецифічна. Специфічна профілактика – це вакцинація. Щеплення проти грипу проводиться після огляду лікарів у поліклінічних закладах.

Неспецифічна профілактика грипу – це загартування дітей і дорослих, часті прогулянки на свіжому повітрі, ходіння босоніж. Необхідно також вживати багато цитрусових, їсти цибулю та часник. І, звісно ж, варто уникати контактів з особами, які мають прояви грипозної інфекції, обмежити відвідання місць великого скупчення людей, часто мити руки з милом.

Хворі на ГРВІ чи на грип повинні перебувати вдома або ж у лікувальному закладі, не контактувати із зовнішнім середовищем, щоб не передавати збудник захворювання іншій людині”, – розповідає заступник головного лікаря міста Емма Гошовська.

За її словами, особливу небезпеку грип становить для вагітних жінок. Адже, перенесений у першому триместрі вагітності, він може дати значні ускладнення, серед яких викидні, природжені вади розвитку, пневмонія, менінгіт і ниркова недостатність. З такого стану пацієнток дуже важко вивести і вчасне звертання до лікаря відіграє неабияку роль.

Позаштатний міський дитячий інфекціоніст Вероніка Васьків наголошує: віруси грипу часто зазнають мутацій. Цього року в Україні очікують спалахи трьох вірусів грипу: типу А (H1N1), типу А (H3N2) і типу В (Вісконсін).

У аптеках Івано-Франківська вакцина від грипу з’явиться уже через два тижні. Офіційно в Україні дозволено використання трьох видів вакцини: флюарікс, інтанза та інфлувак.

Орієнтовно, збільшення випадків захворювання на ГРВІ та грип медики очікують в листопаді-грудні, а також навесні у березні-квітні.

І для того, щоб уберегти жителів Івано-Франківська від спалаху епідемії, медики міста просять усіх якомога уважніше ставитися до свого здоров’я, проводити профілактичні методи запобігання хворобам та обов’язково при найперших ознаках грипу звертатися за вчасною медичною допомогою.

Джерело: Центральна міська клінічна лікарня м.Івано-Франківська