Більшість хвороб українців - від депресії та апатії
Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2012-09-22 02:30:05
Головною причиною недуг українців, більше половини яких не можуть назвати себе здоровими, лікарі називають хронічну депресію.
Майже всі хвороби українського суспільства (90%) спричинено власним небажанням людей бачити себе здоровими, наголосила заслужений лікар України, професор Ольга Богомолець.
"Відсутня не просто культура здоров'я, щоб люди дбали про себе, а відсутнє й бачення людьми можливостей майбутнього свого життя в Україні. Внаслідок цього, особливо серед чоловіків, дуже високий рівень і алкоголізму і тютюнопаління. Усе це пов'язано з хронічною депресією населення України", - зауважила лікар.
За даними американського інформагентства Bloomberg, у рейтингу країн світу за станом здоров'я громадян Україна посідає 99 місце.
За словами голови Громадської ради при Міністерстві охорони здоров'я Олега Мусія, така позиція України у світі є цілком обґрунтованою. Українці не отримують необхідну медичну допомогу через відсутність належного фінансування медицини.
"На охорону здоров'я держава дає тільки 3,5% від ВВП. За оцінками ВООЗ, якщо фінансування менше 6%, то охорона здоров'я взагалі існувати не може. І слід розуміти, що людям доводиться виплачувати зі своєї кишені. Насправді, для держави не є пріоритетом здоров'я власних громадян", – зауважив Мусій.
В Адміністрації президента запевняють, що реформування системи охорони здоров'я має велике значення для влади. Втім, за словами колишнього міністра охорони здоров'я Миколи Поліщука, про реформування медицини багато говориться, але на практиці змін майже немає.
За прогнозами, які оприлюднила голова парламентського комітету з питань охорони здоров'я, регіонал Тетяна Бахтеєва, через 10 років в Україні чисельність населення становитиме близько 38 мільйонів людей. Якщо такі тенденції зберігатимуться, то за 50 років українців залишиться не більше 12 мільйонів.