Україна потопає в отрутохімікатах
Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2012-08-23 01:10:29
Україна потопає в отрутохімікатах. На складах у різних областях зберігають понад 20 тисяч тонн різних пестицидів. Їх не тільки використовують у сільському господарстві, а й продають на базарах навіть дітям.
У результаті - на полях щороку гинуть тисячі птахів і тварин. І вдома, отруюючи пацюка, люди часто-густо стають жертвами самі, йдеться у сюжеті ТСН.
На упаковках з отрутою, які можна купити чи не на кожному кроці, обіцяють розправитися зі шкідниками за лічені години. Однак жоден з виробників таких хімікатів не спромігся попередити про те, що жертвами ніщивної дії стають не тільки щури.
Україна буквально завалена пестицидами та отрутохімікатами. У деяких областях на складах і досі зберігають тисячі тонн отрути ще з часів Радянського Союзу.
Рекордсмени в жахливій статистиці - Сумська, Одеська, Київська, Запорізька та низка інших областей, які в сумі мають на складах понад 20 тисяч тонн отрути.
До прикладу, у ЄС питання утилізації, ввезення та використання отрутохімікатів урегулювано низкою законів. До України, попри наявні небезпечні скарби, отруту не тільки ввозять, а й активно використовують у сільському господарстві.
Фахівець з отрутохімікатів Сергій Дібров розповідає: "У сільському господарстві його люблять розкидати по полях, для того, щоб знищувати польових мишей, гризунів, щурів. Препарат ефективний, але я можу сказати вам, що це зброя масового знищення".
Мовиться про фосфід цинку - найпопулярніший в Україні засіб для боротьби зі шкідниками. Понад 80 відсотків цієї отрути в Україну експортують із Китаю. Про наслідки використання чомусь замислюються лише екологи.
Птахи, гризуни, та дикі тварини - найперші потерпають від отруєних полів.
Керівник природоохоронних проектів товариства охорони птахів Ольга Яремченко ділиться сумною статистикою: "Щільність птахів на угіддях з протруєним зерном у 4-5 разів нижче, ніж там, де не труять. Це не тому, що туди птахи не летять, а тому що вони там вимирають просто.
Найжахливіше те, що схожі на фосфат цинку засоби сьогодні є у вільному продажу. Безневинна упаковка з написом "Щуряча отрута" - здатна вбити за півтори години собаку, а за день - людину.
"Вона дуже голосно кричала, через судороги він клацав зубами, бився, його просто викручувало", - Киянка Світлана згадує наслідки боротьби комунальників із бездомними собаками біля її будинку. Усе за допомогою тієї ж щурячої отрути, якою обробили ковбасу й розкидали по подвір'ї.
На найближчому базарі і ТСН безперешкодно розжилась отрутою. Саме відсутність будь-яких дій із боку контрольних органів, на сьогодні - чи не основна проблема поширення отрути Україною. Погоджуються з цим і в міністерстві екології.
Міністр екології та природних ресурсів Едуард Ставицький пообіцяв: "Зараз це все опрацьовується і буде внесено в вересні, як я сказав. Основна мета – взагалі це обмежити, все заборонити".