друкувати


Депутати від Прикарпаття не оприлюднюють доходи, не голосують особисто і іноді "грішать" корупцією

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2012-07-31 01:30:30

З 449 народних депутатів України фільтр громадського руху «Чесно» пройшли лише три народних обранця, та й ті не без претензій з боку громадськості, - стверджує один з лідерів «Чесно» колишній народний депутат України, колишній віце-прем’єр і колишній голова Секретаріату Президента України Олег Рибачук, який відвідав на минулому тижні місто Івано-Франківськ, де презентував проект «Чеснометр».

Нагадаємо, в рамках вказаного проекту активісти руху «Чесно» оцінювали діючих нардепів за шістьма критеріями, серед яких: порушення прав та свобод людини, незмінність політичної позиції, прозорість задекларованих доходів та їх відповідність способу життя, причетність до корупційних дій, участь у засіданнях парламенту та роботі комітетів, а також особисте голосування.

Як стверджують «чесні» активісти, для оцінки вони використовували інформацію із відкритих достовірних джерел. Звісно ж, отримані в такий спосіб дані не завжди в повній мірі могли охарактеризувати особу того чи іншого депутата, а відтак, не зважаючи на публікацію на сайті руху «Чесно» результатів роботи «Чеснометра», вони не є остаточними і можуть коригуватись залежного від додаткових даних, які надходять як від громадськості, так і від самих оцінюваних депутатів. Саме такі дані поставили під сумнів чесний імідж депутатів-переможців «чеснометричного» фільтру Миколи Томенка, Володимира Ланового та Олександра Гудими.

Загалом, за результатами «Чеснометра», в діючому складі Верховної Ради 89 депутатів порушували права та свободи людини, 49 – змінювали свою політичну позицію, 383 народних обранця не захотіли оприлюднити свої доходи або ж живуть, як кажуть росіяни, «не по средствам», 198 депутатів виявились причетними до корупції, 234 ігнорували засідання парламенту та роботу комітетів, а 419 хоча б раз за свою каденцію голосували не особисто.

При цьому з дев’яти прикарпатських депутатів абсолютно усі: «регіонали» Ігор Зварич, Василь Чуднов, Володимир Личук, Валерій Келестин, «нашоукраїнці» Микола Круць, Роман Ткач, Зіновій Шкутяк, Володимир Мойсик та «бютівець» Дмитро Шлемко – не пройшли фільтру за критеріями особистого голосування у парламенті, а також прозорості задекларованих доходів та їх відповідності способу життя. Сімох народних обранців: Василя Чуднова, Валерія Келестина, Миколу Круця, Романа Ткача, Зіновія Шкутяка, Володимира Мойсика та Дмитра Шлемка – запідозрили у причетності до корупційних діянь. Три слуги народу мали гріх пропустити одне або кілька засідань парламенту або його комітетів, а ще один – Микола Круць зрадив, на думку активістів «Чесно», власним ідеологічним переконанням.

Не обійшлося і без скандалу. Так, депутата-«регіонала» Ігора Зварича під час презентації «Чеснометру» спочатку похвалили, зокрема співкоординатор руху «Чесно» на Прикарпатті Тарас Случик відзначив його як народного обранця, який одразу ж після публікації результатів проекту «Чеснометр» подав до оприлюднення декларацію власних доходів), а потім – за якихось п’ять хвилин – насварили, коли інший співкоординатор руху Віталій Світлик відзначив його як такого, що ховає свої доходи від народу.

Ця обставина обурила народного обранця, який вказав «чесним» хлопцям, що, якщо вони вже декларують готовність оперативно вносити зміни до досьє «Чеснометра» по мірі надходження додаткової інформації, то, мовляв, таки треба їх вносити. Депутат також повідомив, що прогуляних ним засідань парламентських комітетів насправді було значно менше, ніж зазначено активістами ГР «Чесно», оскільки на одному з засідань він просто не міг бути, не будучи на той час ще членом комітету, а ще щонайменш на двох не був присутнім з поважних причин, що засвідчують відповідні документи.

Автор: Сергій БІЛИЙ