друкувати


Комплексні відпрацювання населених пунктів - ще один крок до безпечного життя

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2012-07-20 03:30:37

Виникнення пожеж на Прикарпатті вимагає від фахівців Управління Держтехногенбезпеки в області посиленої масово-роз’яснювальної роботи серед населення щодо недопущення вогневих випадків у житловому секторі. У населених пунктах області проводяться планові та позапланові комплексні відпрацювання, ініційовані працівниками Держтехногенбезпеки. До цих надзвичайно важливих заходів залучаються рятувальники, міліціонери, представники РЕМу, Управління експлуатації газового господарства, соціальні працівники та депутати сільських рад. Особливу увагу в ході відпрацювань приділяють зустрічам із одинокими та перестарілими громадянами, багатодітними сім’ями, родинами, члени яких зловживають алкоголем.

Комплексні відпрацювання пройшли у селах Вістова, Бабині Зарічному Калуського району та Королівці на Тлумаччині. Під час цих заходів фахівці обговорювали із обивателями найпоширеніші причини виникнення пожеж, найефективніші способи їх попередження, роздавали людям пам’ятні листівки. Було проведено бесіди про виникнення пожеж через необережне поводження з вогнем, паління в ліжку в нетверезому стані, сушіння одягу над газовою плитою, правильну експлуатацію електронагрівальних приладів, про дитячі пустощі з вогнем, виникнення в оселях нещасть через коротке замикання електромережі. Селян поінформували про алгоритм дій у випадку виникнення надзвичайної ситуації. Також проводився профілактичний огляд житлових будинків та господарських споруд найнезахищеніших верств населення.

Основними недоліками, котрі фахівці Держтехногенбезпеки, електрики та газовики виявили під час таких обстежень, були прокладання електрокабелів та електророзеток на дерев’яній основі, сушіння одягу над газовою плитою, встановлення саморобних некаліброваних плавких вставок в електролічильниках, встановлення електричних лічильників на дерев’яній основі. Жителям помешкань, де були виявлені порушення, пояснили, до чого може призвести така безвідповідальність та зобов’язали їх якнайшвидше привести усе у належний вигляд.

Комплексні відпрацювання прикарпатських населених пунктів триватимуть і надалі. Як свідчить багаторічний аналіз таких заходів, вони завжди мають надзвичайно позитивний результат, адже після відвідин фахівців селяни набагато частіше задумуються над небезпекою, котру несе у собі вогняна стихія і намагаються хоча б частково втілювати рекомендації працівників Держтехногенбезпеки у повсякденне життя.

Джерело: Прес-служба УДІТБ в Івано-Франківській області