Роботодавець повинен забезпечити своїм підлеглим комфортні умови праці в літній період
Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2012-07-16 01:30:23
Роботодавець повинен забезпечити своїм підлеглим комфортні умови праці в літній період. Ідеальне робоче місце існує на папері чиновників: там "прописана" прохолода, можливість прийняти душ та носити сонцезахисні окуляри, йдеться в сюжеті ТСН.
Про кондиціонери, перерви та інші чудові вияви турботи до робітників на практиці ті можуть тільки мріяти. Приміром, у столиці в 30-градусну спеку працівники вкладають асфальт, температура котрого сягає 180 градусів. Вони це роблять із 8-ї ранку до 5-ї дня без жодних спеціальних засобів для охолодження тіла. Чоловіки за власні кошти купують собі морозиво та мінеральну воду.
Скрутно доводиться не лише тим, хто працює прямісінько під палючим сонцем. В кіоску грузинської кухні теж у нелегких умовах пильнують хачапурі. На літо кондиціонер тут встановили, утім, прохолодніше від цього не стало. Продавець каже: пічка все одно розпікає приміщення гірше, ніж сонце – повітря знадвору.
Відповідно ж до санітарних вимог, у спекотну погоду роботодавці повинні створити умови праці – встановити кондиціонери, вентилятори, вікна з тонованим склом та завіси на будинках. А якщо робоче місце надворі – забезпечити спецодяг, головні убори, сонцезахисні окуляри, душ, холодні напої та навіть щогодинні перерви.
За словами заступника санітарного лікаря столиці, хто того всього не має – може сміливо скаржитися на своє керівництво до МОЗ, СЕС, профспілок і служби охорони праці. Пояснює: цього літа до санепідемслужби уже звернулося 55 незадоволених умовами праці.
Утім, нікого за підсумками таких звернень так і не покарали. Адже згідно із законодавством, фахівці СЕС зобов'язані повідомляти роботодавця про відвідини за 10 днів. І до візиту санітарної служби усі незручності кудись зникали.