друкувати


До підготовки "Репід Трайдент-2012" залучено військових з 15 країн

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2012-03-14 03:45:59

У Львові на базі Академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного продовжується процес планування українсько-американських командно-штабних навчань із залученням військ «Репід Трайдент-2012».

Заходи такого рівня відбуваються у в рамках програми міжнародного військового співробітництва «Партнерство заради миру», у якій наша держава бере активну участь із 1995 року. Більшість навчань проходила на території Львівщини. А саме у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки, який розташовано у Яворівському районі області.

Зокрема, упродовж цього тижня триватиме головна плануюча конференція для участі у якій зібралися понад 90 представників оборонних відомств 15 країн-партнерів. Окрім військових відомств України та Сполучених Штатів Америки, які є співорганізаторами заходу, у липні цього року до навчань на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки планують долучитися військовослужбовці з Австрії, Німеччини, Польщі, Румунії, Молдови, Грузії, Канади, Азербайджану, Македонії, Болгарії, Сербії, Норвегії та Королівства Швеція. Передбачається, що загальна чисельність учасників «Репід Трайдент-2012» буде близько 1000 осіб.

Українську делегацію на конференції очолює перший заступник командира 8-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України генерал-майор В’ячеслав Назаркін.

– Проведення цієї конференції є основним і вирішальним етапом планування цього заходу міжнародного військового співробітництва, – відзначив генерал-майор В’ячеслав Назаркін. – Від того, наскільки ґрунтовною та виваженою буде робота учасників конференції, залежатиме якість проведення заходу майбутніх навчань. На даному етапі робота за усіма напрямками є конструктивною. Між українською делегацією та представниками країн-партнерів відбувається активний обмін необхідною інформацією, триває розробка документації. Проблемні питання, які виникають, вирішуються у робочому порядку. Вважаю, що за час спільної роботи усі заходи із планування будуть виконані вчасно, що дозволить розпочати «Репід Трайдент-2012» у визначений період.

Окрім суто військових питань, під час конференції учасники мають остаточно визначитись із питаннями фінансування, логістики, медичного обслуговування, проходження іноземцями митного контролю та затвердити Технічну угоду – документ, який регламентує обов’язки сторін. Також представниками делегацій країн-учасниць було проведено огляд місцевості та об’єктів інфраструктури Міжнародного центру миротворчості та безпеки. А фахівці з логістики та медичні працівники оглянули потужності Військово-медичного клінічного центру Західного регіону, який здійснюватиме медичне забезпечення навчань. Вирішуючи питання проходження митного контролю іноземцями, що братимуть участь у «Репід Трайдент-2012», учасники конференції оглянули й новий термінал міжнародного аеропорту «Львів».

Слід відзначити, що у процесі планування навчань відбулися деякі зміни. Відтак, командування Сухопутних військ ЗС США у Європі не зможе надіслати свій підрозділ для участі у польовій фазі «Репід Трайдент-2012». Про це повідомив представник американського військового командування майор Андреас Гьотц. Цього року американці обмежаться лише участю у проведенні командно-штабної фази «Репід Трайдент-2012». Однак збільшиться контингент військових з Грузії та Румунії. Ці країни окрім офіцерів, що братимуть участь у заходах з підготовки багатонаціональних штабів, цього року скерують на навчання до України два своїх піхотних взводи, особовий склад яких буде задіяно у практичних заняттях польової фази.

Відповідно до розкладу навчань, з 16 до 27 липня офіцери країн-партнерів будуть відпрацьовувати питання взаємодії в ході роботи багатонаціональних штабів ланки бригада-батальйон. Саме на підготовці цих органів управління буде зосереджено основну увагу і саме тут буде знаходитись основний персонал, що навчається. У процесі підготовки об’єднаних штабів буде активно використовуватись система імітаційного моделювання воєнних конфліктів та бойових дій військ на тактичному рівні «JCAT». Упродовж декількох років ця система використовується для підготовки українських військовослужбовців. Під час «Репід Трайдент-2012» тренування забезпечуватимуть фахівці 270-го відділу імітаційного моделювання бойових дій Сухопутних військ ЗС України. Відзначимо, що розіграні у віртуальному просторі тактичні сценарії дозволяють отримати результат без реального залучення бойової техніки та особового складу і, відповідно, зекономити кошти. Цей комплекс комп’ютерних програм надає можливість змоделювати різноманітні тактичні ситуації, відтворювати розгортання ресурсів, аналізувати ефективність озброєння та силових структур, використовувати програмне середовище у плануванні та випробуванні виконання місій. Також «JCAT» дозволяє відтворювати реальні об’єкти та місцевості.

Однією з особливостей командно-штабної фази стане медіа-тренування для офіцерів багатонаціональних підрозділів, яке здійснюватимуть офіцери Регіонального медіа-центру МО України та фахівці офісу зв’язків з громадськістю командування Сухопутних військ США У Європі. Ефективний теоретично-практичний курс дозволить військовослужбовцям у стислі терміни набути базових знань щодо принципів та правил спілкування із представниками засобів масової інформації. Ці навички мають знадобитися військовослужбовцям, адже у розкладі «Репід Трайдент-2012» визначені дні, коли за перебігом навчань зможуть спостерігати журналісти.

– Питання інформаційної підтримки діяльності війська у нас є стандартною і життєво необхідною практикою. Громадськість активно цікавиться й участю військовослужбовців у військових навчаннях, й у бойових діях. Тому ми завжди маємо бути готовими фахово і компетентно відповісти на запитання журналістів. Провідну роль у тренінгу будуть відігравати саме українські інструктори. Вони поділяться власними знаннями із представниками не лише українськими офіцерами, але й з військовослужбовцями країн-учасниць. Результом цього заходу стане отримання учасниками «Репід Трайдент-2012» інформації щодо загальноприйнятих правил спілкування із засобами масової інформації.– повідомив офіцер офісу зв’язків з громадськістю командування Сухопутних військ США у Європі майор Брайан Карлі.

Другий тиждень навчань військовослужбовці багатонаціональної тактичної групи проведуть у полі, відпрацьовуючи на практиці завдання із взаємодії у ході операції, забезпеченні миру, безпеки персоналу стабілізаційних місій військ та цивільного населення. Штаб групи передбачається створити на базі штабу 13-го окремого аеромобільного батальйону 95-ї окремої аеромобільної бригади 8-го армійського корпусу. Підрозділами багатонаціональної групи стануть вісім ротних підрозділів. З них чотири роти українські, решта – багатонаціональні.

Цього разу організатори навчань взяли за основу реальні ситуації із якими зіштовхувались американські військовослужбовці у північно-західних провінціях Афганістану. Передбачено, що багатонаціональні підрозділи, до яких увійдуть представники Збройних Сил України, Молдови, Румунії, Сербії, Польщі, Македонії та Грузії реагуватимуть на цілу низку кризових ситуацій. Відповідно до «легенди» події розвиватимуться наступним чином: у «афганській» провінції активізувалася діяльність радикальних терористичних організацій, які перешкоджають нормальному існуванню мирного населення. Крім того у регіоні вирують міжродові конфлікти, які розпочалися через нестачу води та продуктів харчування. Через погрози терористів місцеве населення неохоче співпрацює із стабілізаційними силами, а деякі не приховують свого лояльного ставлення до заколотників. На тлі цих процесів існує загроза життю військовослужбовців та персоналу міжнародних сил підтримки, які розміщуються у цій місцевості. Також в районі є база терористів, де зберігається зброя і наркотики. Уряд провінції бачить вихід зі становища у втручанні багатонаціональних миротворчих сил.

Отже, за період проведення польової фази військовослужбовці на практиці відпрацьовуватимуть низку тактичних завдань. Це, зокрема, здійснення пошуку та знешкодження терористів та їхніх прихованих об’єктів, забезпечення безпеки миротворчого персоналу та місцевого населення, проведення конвоїв, організація несення служби на стаціонарних та мобільних контрольно-перепускних пунктах, здійснення патрулювання місцевості тощо.

Для надання практичним діям підрозділів більшої атмосферності, стрілецька зброя військовослужбовців буде оснащена елементами комплексної лазерної системи імітації бою «MILES». Система призначена для імітації умов реального бою в тактичній підготовці солдатів і дозволяє симулювати вогневе зіткнення підрозділів. MILES є комплектом лазерних випромінювачів і приймачів, що встановлюються на формі і екіпіровці солдатів, а також на бойовій техніці, що застосовується. У комплект також входить GPS- визначник координат і автономний блок живлення. Усі приймачі з’єднуються з блоком пам’яті, який зберігає усі дані про дії особи, що навчається: кількість влучень і промахів, кількість власних пострілів тощо. Після закінчення занять кожен комплект системи MILES підключається до комп’ютера, на якому прочитується уся збережена інформація, а спеціальне програмне забезпечення дозволяє скласти повну картину проведеного «бою».

Також в ході «Репід Трайдент-2012» буде проведено оцінювання підрозділів 8-го армійського корпусу на предмет взаємосумісності із підрозділами НАТО у виконанні спільних завдань. Оцінку фахівців НАТО 1-го рівня пройде аеромобільна рота та мінометна батарея 95-ї окремої аеромобільної бригади. А національну сертифікацію по питанням оцінки НАТО 2-го рівня буде проведено з підрозділами 12-го інженерного полку та 144-го окремого батальйону РХБ захисту.

Автор: Майор Володимир СКОРОСТЕЦЬКИЙ, Регіональний медіа-центр МО України (м.Львів)