Українці і надалі купують найдешевші товари
Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2012-03-13 12:45:16
Низька інфляція минулого року у 4,6% не викликала буму роздрібних продажів, а населення і надалі витрачає гроші з обережністю.
За словами експертів, у першій половині минулого року споживачі були зацікавлені витрачати свої заощадження, але з серпня, коли почався потік негативних новин зі світових ринків, цей інтерес зменшився, пише "Комерсант-Україна".
"Українці вже не були готові витрачати більше, ніж заробляють. Підвищується попит лише на товари тривалого користування, наприклад автомобілі, які сприймаються споживачами як своєрідне збереження", - пояснила економіст ІК Dragon Capital Олена Бєлан.
Також скорочення інфляції не спонукало українських споживачів відмовитися від дешевої продукції на користь товарів середнього або преміального сегментів.
"У нашій мережі за підсумками року не було зафіксовано зростання продажів. Триває тенденція, що почалася під час кризи, - люди менше купують дорого імпортного товару, наприклад коньяку і сирів, а роблять упор на покупку більш дешевих товарів, - пояснює співвласник мережі "Таврія- В" Борис Музальов.
За його словами, це відбувається не через те, що у споживачів немає грошей, а швидше за все через їх обережність.
Роздрібний товарообіг виріс на 13,7% лише завдяки сегментам, чутливим до кредитного фінансування - обсяг позик, виданих населенню в гривні, виріс на 34%. Стабільний курс гривні дозволив утримати низьку вартість побутової техніки (+0,4%), а також аудіотехніки та фотоапаратури, яка подешевшала на 3,4%, навіть на тлі проблем з доставкою з Японії та Таїланду. Найбільше в кредит продаються ноутбуки, фотоапарати і смартфони.