друкувати


Вирішення проблеми сміття на Прикарпатті коштуватиме понад 420 мільйонів

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2012-02-27 11:30:13

Минулої п'ятниці в обласному центрі відбулося громадське обговорення проекту Програми поводження з твердими побутовими відходами в Івано-Франківській області на 2012-2016 роки. Цей проект спільно розробили управління житлово-комунального господарства і екології облдержадміністрації. Участь в обговоренні програми взяв керівник калуського комунального підприємства "Екосервіс" Дмитро Кобилецький.

За його словами, реалізація заходів програми передбачає фінансування у розмірі приблизно 424 млн грн. (по 80-85 млн грн на рік) з різних джерел. Розробники програми левову частку цієї суми (272 млн грн) розраховують отримати від інвесторів, ще близько 120 млн грн - з бюджетних екологічних фондів (87 млн грн - з державного, 24 млн грн - з обласного і 8 млн грн - з місцевих). Близько 25 млн грн на реалізацію запланованих заходів область планує залучити з місцевих бюджетів і по 4 млн грн - з обласного і державного.

Метою програми є розв'язання ключових екологічних проблем області, які пов'язані з неефективним поводженням з твердими побутовими відходами. Програма включає такі заходи як охоплення системою збирання і утилізації відходів усіх населених пунктів області, відпрацювання системи роздільного збирання сміття у великих населених пунктах області, оновлення контейнерів і сміттєвозів, оформлення документації на діючі полігони ТПВ та їх реконструкцію, впровадження у чотирьох умовних округах проектів з переробки і утилізації твердих побутових відходів тощо. У результаті цих заходів мають зменшитися обсяги захоронення відходів, поліпшиться санітарний стан населених пунктів, а сфера поводження з твердими побутовими відходами має перетворитися на сучасну рентабельну галузь комунального господарства.

Практично усі основні заходи, які є в проекті обласної програми, повідомив Дмитро Кобилецький, будуть відображені і у міській програмі поводження з побутовими відходами на 2012-2016 рр. Її проект вже розроблено, незабаром його також буде винесено на громадське обговорення.

До першочергових заходів міської програми належить завершення першої черги і початок будівництва другої черги полігону твердих побутових відходів (на це потрібно близько 7 млн грн, вже цього року Калуш розраховує отримати від області близько 3 млн грн для початку робіт). Крім того, близько 24 млн грн інвестиційних коштів передбачено для запуску сміттєсортувальної лінії. Також проект міської програми поводження з твердими побутовими відходами включає такі заходи як оновлення парку спеціалізованого автотранспорту КП "Екосервіс", придбання євроконтейнерів для приватного сектору, установки для дезінфекції контейнерів і спеціального транспорту для їх транспортування, ремонт дороги до полігону тощо. Приблизно половина коштів на реалізацію програми поводження з твердими побутовими відходами міська влада розраховує отримати від інвесторів, решта - з міського і обласного бюджетів та екологічних фондів.

Як зазначив Дмитро Кобилецький, до 2010 року у місті діяла аналогічна п'ятирічна програма. Заходи, які вона передбачала, в основному були виконані. За винятком будівництва сміттєпереробного заводу, який планувався з 2007 року, однак тоді і у наступні роки реального інвестора для цього проекту не знайшли.

Джерело: Дзвони Підгір'я