І.Насалик: Верховна Рада повинна знизити прохідний бар'єр до 1%
Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2012-02-07 10:10:17
«Наша Україна» устами одного з останніх могікан партії Володимира В’язівського виголосила заяву про недопустимість зниження прохідного бар’єру на парламентських виборах 2012 року до 1%. Більше того, пан Володимир звинуватив в цьому владу, яка буцімто хоче таким чином розколоти опозицію.
Однак, влада до цієї ініціативи не має жодного відношення. Питання про зниження прохідного бар’єру перед українським парламентом поставила ПАРЄ.
«Якщо розставити акценти, то стає очевидним, якими мотивами керувався спікер «Нашої України», виголошуючи сумнівну заяву. Для цього повернемось на кілька місяців назад, коли в парламенті ухвалювали закон «Про вибори народних депутатів України», - зазначив голова Української партії Ігор Насалик.
«Саме тоді, на мій погляд, відбулась змова представників так званих опозиційних сил в парламенті, які беззастережно підтримали цей документ. Блок Юлії Тимошенко і «Фронт змін» після голосування із задоволенням потирали руки, адже Закон практично позбавляв можливості їхніх конкурентів по демократичному табору подолати прохідний бар’єр в 5 відсотків. Це означало консервацію українського парламентаризму, відсутність конкурентної боротьби на виборах, а значить і свіжих облич в парламенті», - додав Ігор Насалик.
Голова Української партії зазначив, що Закон про вибори парламент прийняв без узгодження з визнаним лідером опозиції Юлією Тимошенко, яка з самого початку була проти такої редакції цього документу.
«Заяви противників зниження прохідного бар’єру є показними і фальшивими, оскільки останні мають на меті потрапити до прохідних списків так званих квазі-партій на кшталт «Фронту змін» чи «Батьківщини». Як Ви заспіваєте, панове, якщо вас туди не візьмуть?» - наголосив Ігор Насалик.
Також, він підкреслив, що Українська партія завжди виступала за справедливі та рівні можливості участі у виборчому процесі для усіх політичних сил: «Вважаємо, що зниження прохідного бар’єру до 1%, яке рекомендують нам авторитетні європейські організації, буде сприяти демократизації нашого суспільства та укріпленню по-справжньому демократичних українських партій».