друкувати


Як уникнути падіння на слизьких дорогах

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2012-01-18 12:45:51

За минулу добу звернень у травматологічні пункти побільшало. Столичний лікар-травматолог Сергій Тронько радить, як уникнути падіння на слизьких дорогах.

Імовірність падіння знижує правильно підібране взуття. Зимове взуття має бути на невисокому стійкому каблуці чи танкетці, з якісною підошвою. В магазинах можна придбати спеціальні гумові насадки на взуття проти ковзання. В домашніх умовах на підошви можна  приклеїти шматок поролону, лейкопластиру чи шматок наждачного паперу. Ці матеріали мають здатність стиратися, тому таку процедуру слід робити щодня перед виходом з дому.  Є надійніший спосіб — змастити підошву клеєм ПВА і на кілька хвилин поставити в пісок. Крупинки перешкоджатимуть ковзанню.

Під час ожеледиці ходіть узбіччям тротуару ближче до стін будинків, огорож чи стовпів. В разі падіння вони стануть для вас опорою. Але слід уникати предметів з гострими кутами.

В таку погоду слід ходити з сумкою, яку можна носити на плечі. Вільні руки краще контролюють рівновагу. Тому тримайте їх вздовж тіла, а не в кишенях.

Ступати треба на всю стопу. Не варто піднімати ноги високо, краще ковзати.

Якщо ви послизнулися, зігніть ноги в колінах, голову втягніть у плечі  і постарайтеся впасти на бік. Часто під час падіння люди намагаються зменшити удар, витягнувши руки перед собою. Цього робити не варто. Так легко можна отримала переломи зап'ястя або передпліччя. М'язи напружте. Під час удару вони захищатимуть суглоби від травмування.

При падіння на спину підборіддя притисніть до грудей, руки широко розкиньте. Це зменшить силу удару. В будь-якому разі старайтеся впасти на бік, а не на спину. Якщо падаєте зі сходів, руками захищайте голову і шию.

Автор: Світлана КОРЖЕНКО
Джерело: Gazeta.ua