друкувати


З 1 січня на платних парковках мали запрацювати паркувальні автомати

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2012-01-13 10:30:44

Водіям додалася причина обурюватися. З 1 січня на платних парковках України мали запрацювати паркувальні автомати. Як бачимо, їх немає. Постає природне запитання: чи платити за стоянку, якщо вона не обладнана відповідно до законодавства?

Постанову про правила паркування Кабмін прийняв ще 3 грудня 2009 року. Але два пункти вступали в силу з нинішнього 1 січня. Так, 14 пункт проголошує: «Відведені майданчики для платного паркування обов’язково повинні бути обладнані паркувальними автоматами з розрахунку не менш як один автомат на 10 місць для паркування».

Комунальним підприємствам, які обслуговують парковки, дали два роки на встановлення автоматів. Та виявилося, цього не досить.

Як розповів «Репортеру» заступник міського голови Микола Саєвич, паркувальні майданчики Івано-Франківська розраховані на 524 місця. Відповідно, потрібно встановити 53 паркомати. Вартість одного пристрою – близько 8 тис. євро, тож лише на їх закупівлю потрібно понад 4 млн. грн. Чиста річна виручка комунального підприємства «Сервіс-Авто», яке обслуговує більшість майданчиків, – трохи більше 2 млн. грн. Якщо відмінусувати зарплату, податки та нарахування, залишиться значно менша сума, яку фірма перераховує до міського бюджету.

«Окрім власне закупівлі паркоматів, на кожен із них треба виробити технічні умови, визначити місце розташування, провести до кожного електричні кабелі. Звичайно, що самотужки місто таких витрат не подужає, – говорить Саєвич. – Тому я вважаю: якщо держава поставила такі вимоги, необхідна й державна програма з установки цих пристроїв, на зразок програм встановлення лічильників води, тепла тощо».

Міські чиновники наполягають, що, попри відсутність паркоматів, водії все одно мають платити за стоянку. Як каже директор «Сервіс-Авто» Андрій Строїч, використання касових апаратів на парковках ніхто не відміняв.

«Операція з касовим апаратом на стоянці залишається стовідсотково законною, – говорить він. – Навіть у Києві є менше 10% паркоматів від потреби. А в регіонах їх взагалі не починали встановлювати».

Щоправда, повністю без паркоматів Івано-Франківськ не залишиться. Влада вирішила встановити 10 штук в якості експерименту. Нині думають, де дістати на це кошти. А от чи готові до цього прикарпатські водії – теж питання.

За словами Миколи Саєвича, міськвиконком має своєрідний чорний список, де перераховані автомобілі, власники яких є злісними неплатниками на парковках. Там є дуже цікаві люди та номери, каже заступник мера. Їм усім розіслали листи з попередженням: якщо і далі не будуть платити, то перелік цих машин та їхніх власників надрукують у пресі. Нині частина з цих людей вже купила місячні паркувальні абонементи…

«Не знаю, чи наші водії є настільки свідомими, щоб самим платити за стоянку через паркомат, – говорить місцевий таксист Володимир. – Але, з іншого боку, якщо в законі пише, що мають бути паркомати, то влада мусить їх ставити. Зрештою, за що оператори беруть гроші? За синю розмітку на асфальті? Вони ж навіть не відповідають за машини на своїх стоянках. А люди просто не хочуть платити за неіснуючу послугу».

Як довго запроваджуватимуть у нас паркомати, покаже час. Можливо, якщо це стане великою проблемою, Кабмін знову перенесе виконання цього пункту на пізніший термін?

Джерело: Газета «Репортер»