Українську економіку визнали однією із найперспективніших у світі
Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2011-11-09 01:45:30
Україна входить в першу п'ятірку найбільш перспективних економік світу, на рівні з такими країнами як Китай, Індія і Сінгапур. Про це заявив конгресмен від штату Нью-Йорк Майкл Грімм.
Як повідомили в прес-службі Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Україні, Грімм зазначив, що США повинні звернути увагу на потенціал України, адже існує безліч можливостей співпраці між двома країнами і таке партнерство є логічним, пише ЛІГАБізнесІнформ.
Конгресмен також перерахував ключові переваги України та найбільш перспективні галузі. "Є декілька сфер, в яких ми можемо побудувати міцну базу для партнерства: енергетична сфера, сільське господарство, туризм та інфраструктура. Я хотів би підкреслити, що сьогодні Україна володіє значним запасом природного газу, що може гарантувати світу альтернативу залежності від нафти. Цей потенціал дозволить Україні стати найважливішим гравцем у наступні 10-20 років", - підкреслив Грімм.
Він також відзначив головні тенденції економіки Україні. "Я довгий час стежив за розвитком України. На відміну від великих економік, Україна демонструє впевнені показники зростання ВВП. США довгий час не може цього досягнути і, як показали останні події, про зростання ВВП в Європі теж не варто згадувати. Очікується, що приріст ВВП України складе 5,1% в 2011 році. Це, а також перспектива підписання Угоди про зону вільної торгівлі між ЄС і України, є ключовими аргументами на користь інвестиційного співробітництва між Україною та США ", - зазначив Грімм.
Нагадаємо, 7 листопада в Нью-Йорку відбулася презентація "Кращі інвестиційні можливості в 2011 році в Україну". Презентація дала старт другого етапу світового "роуд шоу", яке Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами проводить в 16-ти фінансових центрах світу.
Як повідомлялось, у рейтингу темпів розвитку економіки за минуле десятиліття Україна опинилася на 14-му місці між ОАЕ (15 місце) та Таїландом (13 місце). Вітчизняний ВВП зростав із середньою швидкістю трохи менше 5% на рік.
При цьому варто відзначити, що раніше авторитетний журнал Forbes склав список країн, в яких економіки перебувають в найгіршому стані. Четверте місце у цьому антирейтингу дісталося Україні.
Forbes писав, що ця країна, багата на мінеральні ресурси і родючу землю, могла б бути лідером за економічними показниками в Європі, однак на ділі ВВП на душу населення не досягає навіть показників Сербії та Болгарії. Річна інфляція в Україні становить близько 10%, а ВВП країни в 2009 році скоротився на 15%.
У рейтингу сприятливості ділового середовища Україна втратила за поточний рік 3 позиції і перемістилася на 152-е місце. З таким показником країна опинилася в аутсайдерах списку між Ліберією (151) та Болівією (153).