Сім’я: Мрії збуваються
Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2011-10-31 03:10:49
«Мрію мати свою сім’ю, у якій я буду найщасливішою дитиною. Моя сім’я мені часто сниться... А ще я хочу мати братика або сестричку, яких я буду дуже любити. Мені важко одному. Мене ніхто не любить по-справжньому, і я розумію, що нікому не потрібен. Коли мене щось болить або я чимось зажурений, я не маю з ким про це говорити. Мені ніхто не читає казок, мене ніхто не цілує, коли лягаю спати. Я один... Я не хочу цукерок та іграшок. Найбільше в світі я хочу мати маму і тата, щоб вони любили мене по-справжньому і турбувалися про мене. Я хочу, щоб мене пригорнула до себе мама і сказала, що любить мене!».
Дорогі мами, батьки, всі дорослі! Це крик маленької, осиротілої душі. Ці слова може сказати кожна дитина, яка проживає у державному закладі через те, що осиротіла, або яку через певні причини позбавили батьківського піклування. Таких дітей сотні. Вони залишилися самі зі своїми поки що дитячими проблемами. Хоча держава дбає про них, проте найголовнішу їх потребу, на жаль, задовольнити вона не може. Це потреба в любові, турботі, щасливому дитинстві, яку може забезпечити тільки справжня сім’я. Для повноцінного розвитку дитині найкраще зростати в сімейній атмосфері щастя, любові та взаєморозуміння. Роль сім’ї для дитини є надзвичайно важливою. Батьки допомагають відчути взаємне тепло й любов, передають дітям досвід поколінь, життєві цінності й духовність, виховують дітей, задовольняють щоденні потреби, стають прикладом для наслідування, поступово прищеплюють соціальні та побутові навички, необхідні у самостійному житті. Діти повинні зростати в сім’ях рідних батьків, але коли це неможливо, альтернативою біологічній родині може стати інша сім’я.
В Україні існує чотири форми сімейного влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Це - усиновлення, опіка (піклування), прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу. Вони забезпечують соціальний захист, захист майнових і житлових прав дитини, догляд, виховання, подолання психологічних травм, задоволення щоденних потреб дитини, яка залишилась без піклування батьків.
Усиновлення (удочеріння) є найбільш прийнятною і сприятливою формою виховання, за якої дитина повністю прирівнюється до рідних дітей, набуває в особі усиновителів батьків, рідну сім’ю.
Встановлення опіки та піклування стосується громадян, які перебувають переважно в сімейних, родинних стосунках із дітьми цієї категорії для забезпечення їх виховання, освіти, розвитку і захисту їх прав та інтересів.
Дитячий будинок сімейного типу - окрема сім’я, яку створює за бажанням подружжя або окрема особа, яка не перебуває в шлюбі, для забезпечення сімейним вихованням і спільного проживання не менше п’яти дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
Прийомна сім’я - сім’я, яка добровільно взяла із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від одного до чотирьох дітей на виховання та спільне проживання.
На обліку в службі у справах дітей Коломийської райдержадміністрації перебуває 26 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які підлягають усиновленню, ще троє дітей усиновлено протягом 9 місяців поточного року, одна дитина усиновлена подружжям з Коломийського району, дві дитини усиновлено жителями нашої області. На обліку кандидатів в усиновлювачі перебуває два подружжя з нашого району.
Інформацію щодо етапів створення, особливостей функціонування і матеріального забезпечення таких сімей ви можете отримати, звернувшись в службу у справах дітей Коломийської райдержадміністрації (м.Коломия, вул.Верещинського, 17, каб. 25, тел. 2-05-09).
Ми чекаємо вас щодня (крім вихідних) з 8 до 17 год.
Пам’ятаймо, що діти - це найуразливіші верстви населення, які не можуть самі про себе подбати. Їхні долі залежать від тих обставин та умов, які ми, дорослі, їм забезпечимо. Все, що ми робимо, повинно насамперед відповідати інтересам і потребам дітей. Прийміть дитину у сім’ю... Впустіть у дім ангела!
Автор: Марія ОБУШАК, начальник служби у справах дітей Коломийської РДА, газета "Вільний голос"