Водіям час готувати свої авто до зими
Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2011-10-28 04:45:16
Закінчується жовтень, у горах уже падав перший сніг. Водіям саме час готувати свої авто до зими. А це не тільки заміна літніх шин на зимові. «Репортер» дізнався про тонкощі цього процесу від відомого франківського спортсмена та автомайстра Володимира Бекеньова.
Взимку в автоспорті також відбуваються змагання, тож гонщики знають, як готуватися до сніжних холодів не за чутками. За словами Бекеньова, підготовка до зими – справа клопітка. Переводити автомобіль на зимовий режим треба як зовні, так і всередині.
«Влітку, коли їздимо здебільшого по асфальту, ми робимо підвіску машини жорсткою, щоб вона повертала без кренів, – говорить гонщик. – А взимку машину навпаки треба зробити м’якшою, «розпустити» підвіску. Для цього можна зняти стабілізатори поперечної стійкості».
Оскільки взимку на дорогах багато снігу, бруду та вологи, доцільно додатково захистити машину по периметру, щоб уся ця «гримуча суміш» не осідала під днищем. Захист встановлюють під двигун, коробку передач, бензобак. Літом захист знімають, весь бруд з-під днища ретельно вимивають, щоб не возити додаткову вагу.
Також від снігу, бруду та вологи доцільно захистити забірники повітря. Для цього їх можна просто заклеїти.
Підготувати до зими треба і двигун. За словами Бекеньова, обов’язково треба поміняти мастило на таке, що не замерзає при температурі -25°С. З пониженням температури масло гусне. Чим густіше масло, тим складніше стартеру прокрутити мотор. За таким же принципом треба замінити тосол.
На зиму в двигун можна встановити так звані «гарячі» свічки. У таких свічках нижня частина ізолятора довша, тому тепло відводиться довшим шляхом. Вони добре працюють при низьких температурах.
Загалом, каже Бекеньов, підготовка автомобіля до зими може зайняти цілий день. Але воно того варте. Адже взимку машина, про яку потурбувалися наперед, віддячить власнику хорошою роботою та безпекою.