Елітному полку – елітне поповнення
Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2011-10-20 03:10:34
У Львові, у 80 окремому аеромобільному полку тривають заходи підготовки військовослужбовців призову «Осінь-2011» до складання Військової присяги.
В цій елітній частині 13 армійського корпусу служитимуть понад 420 новобранців з 7 областей Західної України: Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Рівненської, Тернопільської та Чернівецької. Найбільше новобранців із Львівщини – близько 150.
Особовий склад молодого поповнення після прибуття в частину проходить підготовку у складі одного з аеромобільно-десантних батальйонів полку.
– Службу хлопці розпочали з ознайомлення з частиною. Командири підрозділів розповіли про історію аеромобільного полку та традиції десантних військ. Щоденно з новобранцями проводяться заняття з стройової і повітрянодесантної підготовок. А після обіду вони вивчають Статути Збройних Сил України. Усі пройшли спеціальну медкомісію у частині та визнані придатними до служби у аеромобільних військах. Відзначу, що під час осінньої призовної кампанії посадові особи військових комісаріатів провели дійсно якісну роботу. Про це свідчать результати нашої внутрішньої перевірки. Жоден кандидат до лав нашого полку не має обмежень для служби у десанті за станом здоров’я. – розповів заступник командира аеромобільно-десантного батальйону з виховної роботи майор Валентин Радик.
З кожним новобранцем було проведено вивчення та анкетування по морально-діловим якостям. Переважна більшість юнаків – учорашні школярі, студенти коледжів та профтехучилищ. Але є хлопці й з вищою освітою.
Із новоприбулими у частині тривають заняття із вивчення матеріальної бази автомата Калашникова АК-74 та умов виконання вправ стрільб. Наступного тижня молоді солдати уперше використають отримані теоретичні знання на практиці, на стрільбищі полігону.
Щодня, окрім стройових занять на плацу полку, молоді десантники займаються повітрянодесантною підготовкою. Для майбутніх воїнів-аеромобілістів вона є найважливішим заняттям. Рекрути ретельно, конспектуючи усі деталі, теоретично вивчають матеріальну частину людських десантних парашутів, навчаються правильно їх укладати. По завершенню занять військовослужбовці складатимуть заліки. Лише за їх позитивними результатами новоспечені десантники приступлять до практичних занять на повітрянодесантному комплексі і готуватимуться до реальних стрибків.
Не зважаючи на насичений подіями початок служби, хлопці не жалкують. За результатами проведеного тестування, ніхто не зазначив, що йому у полку не сподобалось. Умови проживання, харчування, служби та бойового навчання рекрутів задовольняють.
За три тижні, які передують складанню Військової присяги, молоді солдати елітної військової частини Сухопутних військ Збройних cил України, мають опанувати теорію та виконати практично передбачені навчальною програмою елементи «курсу молодого бійця».
– Звичайно, ці тижні – це надзвичайно стислий термін для ґрунтовної первинної підготовки щойно призваних до війська юнаків. Адже у зв’язку із тим, що термін служби солдата-строковика складає один рік, часу на комфортне входження у ритм у молодих солдатів не має. Отже здатність швидко навчатися – одна із обов’язкових чеснот для бійця-десантника. Молоді воїни із першого ж дня мають, як то кажуть, на повну включитися у процес бойового навчання. Думати і діяти як солдати. Звичайно, це важко, але жоден з хлопців не виявляє слабкості, а навпаки дуже стараються показати чоловічий характер – розповів командир 80 оаемп полковник Віктор Копачинський.
Слід відзначити, що воїни-аеромобілісти призову «Осінь-2011» будуть першими серед особового складу військових частин 13 армійського корпусу, хто складатиме Військову присягу. Цей урочистий ритуал складання відбудеться у полку 29 жовтня. Командування військової частини очікує, що поздоровити юнаків із цією знаменною подією приїде близько 1,5 тисячі рідних та друзів.
Наша довідка: 80 парашутно-десантний полк, таку назву мала військова частина на початку свого існування, сформований у 1955 році в місті Гайжунай. За високий професіоналізм особового складу в бойовій підготовці в 1967 році десантний полк було нагороджено орденом Червоної зірки. А в 1979 році військова частина передислоковується з Кавказу на Львівщину. У травні 1992 року особовий склад військової частини склав присягу на вірність народу України.
За час існування десантної частини, солдати і офіцери полку неодноразово демонстрували особисту військову майстерність та відчайдушність як у бойовому навчанні, так й на полі бою. Адже військовослужбовці частини брали участь в бойових діях в Афганістані та Нагорному Карабасі. У складі багатонаціональних стабілізаційних сил виконували миротворчі завдання у Югославії, Косово, Республіці Ірак тощо. Офіцери та прапорщики полку залучалися й до ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. «Крилаті піхотинці» неодноразово (з 1995 по 2011 роки) брали участь в багатонаціональних навчаннях «Щит Миру», «Репід Трайдент» під час яких неодмінно демонстрували відмінний вишкіл та високу бойову майстерність.