ЖКГ Івано-Франківська реформують з порушенням законодавства
Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2011-10-08 02:30:28
Заглянемо у понадпіврічне минуле житлово-комунального Івано-Франківська і згадаємо, що сесія міськради від 24 лютого 2011 року визнала роботу міського голови Віктора Анушкевичуса в галузі ЖКГ незадовільною і затвердила комплексну програму реформування та розвитку житлово-комунального господарства міста на 2011-2015 роки «Реформи, порядок, розвиток».
І, виявляється, що для реформування ЖКГ є дієва метода — Закон України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом». Тож 22 серпня цього року цей важіль міськрада вирішила застосувати до ЖЕО №1, ЖЕО №5, ЖЕО №6 та до комунальних підприємств «Івано-Франківськліфт» і «Спецкомбінат». А панацеєю від усіх житлово-комунальних негараздів має стати новоявлене КП «Єдиний розрахунковий центр» — з 1 жовтня для житлового фонду комунальної власності територіальної громади Івано-Франківська КП «ЄРЦ» є замовником послуг з управління будинками, спорудами, утримання їх та прибудинкових територій та ремонту. Але сталася заковика: прокуратура міста Івано-Франківська провела перевірку і внесла подання міському голові про «усунення порушень вимог законодавства щодо несвоєчасної виплати заробітної плати працівникам комунальних підприємств». Зокрема і ЖЕО №6.
ЖЕО №6 — опонент номер один
Першими не погодилися з такою реалізацією комплексної програми реформування ЖКГ в місті Івано-Франківську, зокрема з вивільненням людей без виплати заборгованих їм зарплат — працівники ЖЕО №6 (ЖЕО №1 та ЖЕО №5, за нашою інформацією, планують приватизувати). Йдеться про часткову заборгованість за серпень та повну — за вересень (разом із нарахуваннями приблизно 390 тис. грн). Саме колектив комунальників як заявника та прокуратуру міста про результати реагування — «усунення порушень» — керівництво міста мало повідомити до 18 вересня 2011 року. Але під час зустрічі з представниками колективу 6 жовтня стало відомо, що будь-якої інформації від керівництва міста про результати розгляду вони не одержували.
Тож трудовий колектив ЖЕО №6 — півсотні працівників — днями звернувся не лише до нашого часопису, а й до керівництва Івано-Франківської ОДА і міста, прокуратури міста й ДСБЕЗ: «Вважаємо, що така діяльність Івано-Франківської міськради є свідомо протиправною, оскільки спрямована на ліквідацію ЖЕО №6 шляхом визнання її банкрутом, а заборгованість по заробітній платі перед чисельними працівниками залишити непогашеною... Подальше працевлаштування нам на даний час не відоме, оскільки жодних пропозицій щодо переведення на інші робочі місця нам запропоновано не було». Попри спонукання жоден працівник ЖЕО №6 заяву на звільнення не написав.
Посередник є, а послуги?
Як бачимо, реформування ЖКГ в місті Івано-Франківську наразі звелося до створення КП «ЄРЦ» — комунальної структури-посередника між департаментом, до якого входить і ЖКГ, та населенням, користувачами послуг. і якщо комунально-господарські обсяги робіт ЖЕО №6 нині розділили між ЖЕО №8 та ЖЕО №9, то є великий сумнів, що послуги таким чином стануть високоякісними і доступнішими для жителів міста. За неофіційною інформацією, з бюджету міста для облаштування приміщень та зарплати працівникам комунальному підприємству «Єдиний розрахунковий центр» начебто вже виділено 800 тис. грн. У той час, як усі розрахунки мешканці та виконавці комунальних послуг здійснюють безпосередньо з КП «Єдиний розрахунковий центр», то, виглядає, ЖЕО №6 поволеньки роблять банкрутом. Бо за такої ситуації неможливо провадити розрахунки по зарплаті з працівниками ЖЕО, які, до речі, не звільнені з роботи. Згодом можна передбачити, що заборгованість ЖЕО №6 перед працівниками сягне непідйомної суми, а за відсутності майна (передане КП «ЄРЦ») та надходжень коштів на рахунки — нічим буде її погасити. Тож, як кажуть, шлях до банкрутства відкритий.
Нові разди з КП «ЄРЦ» наразі активно облаштовуються у приміщенні ЖЕО №6 на вулиці Незалежності, 161 — на Майзлях. А комунальники, у яких за плечима десятки років праці задля нашого міста (про якість наразі не йдеться) і яким ненав’язливо радять поволеньки «розчинятися» будь-куди, у невизначеності туляться на 21 квадратному метрі. Хіба така ситуація може бути переконливим аргументом щодо реформування ЖКГ в напрямі підвищення якості послуг для жителів міста? Такі чиновницькі ротації радше схожі на черговий комунальний блеф чи видавання бажаного за дійсне.