8 незвичних автомобілів
Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2011-09-28 04:20:45
Машина - це засіб пересування. Але багато хто розглядає транспортний засіб, як спосіб самовираження. На вулицях мегаполісів з кожним роком стає все складніше заявити про себе серед тисяч однакових автомобілів. Однак покупка ретроавтомобілів не вихід: кожен власник колекційної машини знає, що ретро - не варіант для щоденного використання.
Для тих, хто все-таки хоче виділитися із загального автомобільного потоку, Forbes відібрав кілька сучасних серійних автомобілів, які практично неможливо зустріти в іншій країні, окрім як на історичній батьківщині. Отже, 8 екзотичних автомобілів.
Hindustan Ambassador, Індія
Початок виробництва: 1956 рік
Прототип: Morris Oxford III (Великобританія)
Витрата палива: 10 л/100 км
Потужність: від 71 к.с.
Hindustan Ambassador виробляється індійською компанією Hindustan Motors вже більше 50 років - причому майже без змін в дизайні кузова. Мабуть, зміни ні до чого: створений на базі англійської седана Morris Oxford III, який виготовлявся у Великобританії з 1956-го по 1959 рік, Ambassador близький до ідеального поєднання надійності, стилю і доступності.
Індійський варіант Morris - один з лідерів продажів в Індії й найпоширеніша машина серед таксистів і державних службовців. Сьогодні Ambassador комплектується дизельними двигунами об'ємом 1500 і 2000 куб.см, а також бензиновим 1800 і 2000 куб.см. Продається Ambassador в декількох комплектаціях, в поліпшену входять магнітола, кондиціонер і гідропідсилювач керма. Така машина обійдеться у 50000 грн.
ARO 244 LUX, Румунія/Чехія
Початок виробництва: 2006 рік
Прототип: ARO 24 (Румыния)
Витрата палива: 11 л/100 км
Потужність: 75 к.с.
Родоначальником румунських джипів заводу Auto Romania (АRО) був позашляховик серії IMS на базі радянського ГАЗ-69. Зараз ARO виробляє і продає чеський завод AutoMaxCzech. На універсальній базі джипа ARO 24, що з'явився в 1972 році, чехи пропонують широкий спектр автомобілів - від комфортного міського джипа до пікапа і міні-вантажівки.
Найбільш популярний автомобіль бренду - ARO 244 LUX з польським дизельним двигуном Andoria, 5-ступінчастою МКП і блоком управління повним приводом. Обійдеться така машина приблизно в 190000 грн.
Suzuki Mehran, Пакистан
Початок виробництва:1988 рік
Прототип: Suzuki Alto (Япония)
Витрата палива:5 л/100 км
Потужність: 40 к.с.
Невеликий 4-місний Suzuki Mehran справедливо називають найпопулярнішим автомобілем у Пакистані: на початку 2010 року завод Suzuki Pak Motors навіть відвідали чиновники з міністерства транспорту, щоб привітати працівників з виходом 750000-го автомобіля.
Mehran - це єдиний сучасний автомобіль, який оснащується карбюратором і гальмами без вакуумного підсилювача. Проте в машині є кондиціонер, від якого, вона моментально закипає в заторах. Вартує пакистанський автомобіль 50000 грн.
AIL Storm 3, Ізраїль
Початок виробництва: 2008 рік
Прототип: Jeep Wrangler
Потужність: 158 к.с.
Вже більше 40 років ізраїльське міністерство оборони плідно співпрацює з концерном Automotive Industries Ltd з Назарету. І весь цей час завод AIL справно поставляє військовим знамениті джипи Storm. У цих суворих машинах легко впізнається американська база J8, яка використовується також у конструкції джипа Wrangler. Для військових цілей Storm стає придатним після декількох хмін. Підвіска дуже посилюється: замість 520 кг максимального навантаження для звичайної версії військовий Storm 3 здатний пересуватися c 1,2 т на борту.
Спецмашина оснащена автоматичною коробкою передач і італійським 2,8-літровим турбодизелем від VM Motori - таким самим, як в американських Jeep Liberty і Chrysler Voyager. У 2009 році вже випробувані в армії Storm 3 надійшли на службу і в ізраїльську поліцію, а з недавніх пір AIL оголосив про можливість продажу автомобілів Storm не тільки на внутрішній військовий ринок, але й на цивільний і навіть за кордон. Правда, за ціною Storm 3 може зрівнятися з машинами класу Ferrari: у базовій комплектації автомобіль обійдеться в $500000. А вартість броньованого Storm 3 становить $980000.
Maruti Gypsy King, Індія
Початок виробництва: 1982 рік
Прототип: Suzuki Samurai (Японія)
Витрата палива: 12,5 л/100 км
Потужність: 80 к.с.
Попит на автомобіль індійського автоконцерну Maruti Suzuki перевищує пропозицію, тому після внесення передоплати покупці чекають автомобіль не менше трьох місяців: завод просто не справляється з напливом замовлень. Причому вартість машини як і раніше тримається в рамках вельми скромного бюджету: за 92500 грн можна придбати Maruti Gypsy King з жорсткою ресорною підвіскою і з'ємним дахом.
Shebelle, Ефіопія
Початок виробництва: 2010 рік
Прототип: JAC B-cross
Витрата палива: 6,5 л/100 км
Потужність: 134 к.с.
Ще наприкінці минулого століття заповзятливий інженер з Ефіопії Тадессе Тессема розумів, що на його батьківщині катастрофічно не вистачає машин. Після війни з Еритреєю Ефіопія позбулася виходу до моря, і переважна більшість машин прибувають в країну через сусідню державу Джибуті. Через складнощі з транспортуванням навіть 20-річна Toyota може коштувати в Ефіопії близько €12000. Зіткнувшись з цим, Тадессе спочатку зайнявся експортом в Ефіопію бувших у викоритсанні російських автомобілів Lada, а коли ця ідея застаріла, доля зіштовхнула Тадессе з голландцем Вільгельмусом Корнеліусом, представником концерну Guns BV.
Разом вони заснували компанію Holland Car, і з 2005 року офіс компанії в Аддіс-Абебі управляє заводом в містечку Моджо, де працюють понад 200 осіб. Робота ця полягає в зборці ліцензійних машин китайської марки Lifan і JAC. Однак нудні китайські назви Lifan 520 і JAC B-cross ефіопські автовиробники замінили на Abay і Shebelle. Обидві назви походять від місцевих річок. І хоча ціни на перші ефіопські автомобілі вище за вартість аналогічних китайських майже на $7000, продукція Holland Car все одно користується успіхом.
Troller T4, Бразилія
Початок виробництва:1995 рік
Прототип: Jeep Wrangler
Витрата палива: 11 л/100 км
Потужність: 162 к.с.
У Бразилії пересуватися без джипа складно. Автодорожня інфраструктура добре розвинена тільки в південному регіоні, де розташовані столиця Бразилії і великі міста Сан-Паоло і Ріо-де-Жанейро. Північний і центральний райони можуть нагадати автомобілісту українські дороги з поправкою на часті повені, посухи та інші принади тропічного клімату. Зате рекламувати і продавати настільки небхідні джипи в Бразилії вміють: так, легендарна повінь в Сан-Паоло в грудні 2009-го стала для Troller T4 безкоштовною рекламною кампанією. Легкість та впевненість, з якою машина в реальних умовах буквально перетворилася на підводний човен, заощадила кілька мільйонів реалів відділу маркетингу компанії Troller Veículos Especiais, яка з 1995 року постачає на латиноамериканський авторинок ці позашляховики. Сконструйовані на базі американського Wrangler Troller оснащують власним бразильським турбодизелем MWM об'ємом 3 л.
Втім, в 2005 році бразильський MWM Motores Diesel Ltd був придбаний американської Navistar International - після цього Troller T4 став ще більш американським. За можливість покататися на новенькому бразильському позашляховику по старому бразильському бездоріжжю необхідно заплатити близько 283500 грн.
SOATAO Mazana, Мадагаскар
Початок виробництва: 2010 рік
Прототип: Karenjy Mazana 1985
Витрата палива: 7 л/100 км
Потужність: 60 к.с.
Перший у світі автомобіль з гордим штампом «Зроблено на Мадагаскарі» був випущений в 1985 році. Це був повнопривідний Karenjy Mazana з корпусом з фібергласу і 2-літровим дизельним двигуном Renault 852. У тому ж році машину захоплено обговорювали на автосалоні в Парижі, і кілька екземплярів було одразу ж продано в Європі. Екзотична незграбність, наднадійність і витривалість конструкції полонила серця і автолюбителів на батьківщині Karenjy. Згодом молодий мадагаскарський автоконцерн удостоївся честі надати свій автомобіль самому Іоанну Павлу II. Коли Папа Римський відвідував Африку в 1989 році, папомобіль для нього виготовила саме Karenjy - тоді ще майбутнє компанії вбачалось в рожевому світлі.
Однак політична криза 2002 року сильно вдарила по економіці країни, і ледь зміцніле автовиробництво було законсервовано. В умовах кризи 2009 року і безробіття представники компанії Relais Madagascar, які до цього займалисьрозподілом секонд-хенду з Франції, розконсервували фабрику. Всього з початку року було продано шість машин, і, як зазначило керівництво концерну, всі покупці були «зачарованими дизайном іноземцями».