М.Вишиванюк: Держава Україна не втратила цілісних європейських орієнтирів. І це визначально
Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2011-08-26 12:30:57
24 серпня зодягнуті у вишиванки голова Івано-Франківської облдержадміністрації Михайло Вишиванюк, голова обласної ради Олександр Сич, Івано-Франківський міський голова Віктор Анушкевичус разом зі своїми командами заступників очолили урочисту ходу від пам’ятника Івану Франку до Вічевого майдану, де відбулося багатолюдне святкове віче з нагоди 20-ої річниці Незалежності України.
Керівники області і міста, кожен по-своєму, щиро і тепло, привітали івано-франківців і гостей Прикарпаття з «Національним святом номер один» – Днем незалежності України. Бажали найголовнішого - доброго здоров’я, мудрості і єдності в розбудовані власної країни.
У своєму виступі на сцені обласного академічного музичного драматичного театру ім. Івана Франка, де проходила урочиста академія «З днем народження, Україно моя», голова обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк наголосив: «Сьогодні по праву свято Незалежності усі українці ставлять поряд з Різдвом, бо це - народження нашої держави, поряд з Великоднем, бо це - наше Воскресіння».
Михайло Вишиванюк щиро подякував землякам-прикарпатцям, 13-ом депутатам Верховної Ради першого скликання: Степану Волковецькому, Левку Лук’яненку, Петру Осадчуку, Степану Пушику, Зіновію Думі, Михайлу Голубцю, Дмитру Захаруку, Михайлу Косіву, Євгену Новицькому, Богдану Ребрику, Любомиру Пирогу, Маркіяну Чучуку, Володимиру Шлемку. Ці мужні, за його словами, достойні люди безпосередньо причетні до проголошення Української незалежності 24 серпня 1991 року і ними наші краяни пишаються. Згадав Михайло Вишиванюк і значний внесок у створенні передумов для проголошення незалежності України не менш знаних івано-франківців Бориса Голодюка, Богдана Ребрика, Івана Шовкового, Віталія Цаповича, Володимира Ковальчука, який ще задовго до серпня 1991–го був першим українським прапороносцем на теренах нашої області.
За словами Михайла Вишиванюка: «Перші 20 років Української держави сповнені неоднозначними подіями, злетами і розчаруваннями, втратами і здобутками. Проте держава Україна не втратила цілісних європейських орієнтирів. І це визначально. Сьогодні нам треба нарощувати м’язи, ставати багатшими і сильнішими. Проте маємо позбутися залишків часом прямолінійного, безкомпромісного способу мислення». З цього приводу голова ОДА Михайло Вишиванюк процитував правдиві й риторичні слова Симона Петлюри: «Ми по черзі любимо Вітчизну, але ще ніколи не любили її разом, не горіли одним могутнім, спільним почуттям до неї. Кожен з нас часто для себе лише хоче придбати патент на патріотизм, але поки що ніхто з нас не має його окремо, а чи маємо ми його всі разом?».
По завершенні виступу голови облдержадміністрації на обласну сцену несподівано для організаторів великого святкового дійства піднявся один із присутніх священиків, і «на знак вдячності за працю на славу України» подарував Михайлу Вишиваюку образ Михаїла Архистратига.
Учасниками прекрасного святкового концерту були і відомі творчі колективи «Галицькі передзвони», камерний хор «Роксолана» з Рогатина, камерний хор «Тавор» з Калуша, симфонічний оркестр обласної філармонії (керівник заслужений діяч мистецтв України Руслан Дорожівський) і зовсім юні виконавці.
У фойє театру було розгорнуто виставку художніх робіт студентів Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника (клас викладача Миколи Якимечка).