друкувати


Похолодання може спричинити хвороби

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2011-08-17 05:30:32

Серед найскладніших змін, які вже незабаром очікують пересічних громадян, є раптовий перехід від теплих літніх днів до холодної осені. Не кожен організм стійко переносить такі перепади температури і тому, саме в цей період, лікарі прогнозують загострення сезонних ринітів і хронічних гайморитів.

Ці та інші хвороби здавна успішно лікують у ЛОР відділенні Івано-Франківської міської клінічної лікарні. Відкрите у 1992 році, це відділення забезпечує медичною допомогою понад 2000 пацієнтів щорічно, проводячи за аналогічний період часу близько 700 оперативних втручань.

„Лікування і профілактика деяких захворювань, які активізуються вже в перші осінні дні і тривають до перших морозів, є для нас першочерговим завданням, – розповідає завідувач ЛОР відділенням ЦМКЛ Лідія Кіт. – Адже багато хвороб пов’язані безпосередньо із застудним фактором. Зміна температури з тепла на холод завжди спричиняє пониження імунітету і загострення хронічних захворювань”.

Головне у перші дні хвороби – своєчасне її виявлення. Звісно, застуду значна частина населення лікує самостійно, не звертаючись за допомогою до спеціалістів. Таке лікування може містити небезпеку.

Лікарі застерігають – якщо ви відчуваєте загальну слабість, а звичайний риніт триває понад 10 днів, це означає розвиток тієї чи іншої патології, яку можуть виявити та вилікувати лише спеціалісти ЛОР-відділення.

Серед ознак розвитку хронічних гайморитів лікарі відзначають також гострий головний біль в чолі або в ділянці перенісся, підвищення температури, часті виділення з носа, які можуть мати неприємний запах. Крім того, останні декілька років багато пацієнтів скаржаться насамперед на втрату нюху, з якої і починається нежить. Це також викликає необхідність звернутися за медичною допомогою.

На базі ЛОР-відділення Центральної міської клінічної лікарні Івано-Франківська близько року діє нове ендоскопічне обладнання.

За його допомогою лікарі проводять діагностику стану анатомічних утворень носової порожнини, визначення стану слизової оболонки носа, тощо. Ендоскопія носа за останні роки стала одним із основних методів діагностики хронічних запальних захворювань носа та його придаткових пазух. Ціль ендоскопічної діагностики полягає у виявленні ранніх симптомів патологічних змін слизової оболонки для максимального використання мінімальноінвазивної хірургії, що дозволяє зберегти слизову оболонку і анатомічні структури. За допомогою нового обладнання лікарям вдається оглянути природні отвори пазух, деформації носових раковин, псевдокисти, поліпи, кисти носоглотки ті інші патологічні стани.

„Ми просимо усіх людей стежити за своїм здоров’ям. Намагайтеся не переохолоджуватися, уникайте протягів, не захоплюйтеся надміру охолодженими напоями та уникайте перебування поряд з кондиціонерами, – каже Лідія Кіт. – Дотримання цих простих правил допоможе уникнути значної кількості захворювань”.

Проте, якщо ви відчуваєте перші ознаки хвороби, одразу зверніться до спеціалістів. Адже не секрет: хворобу найпростіше подолати на ранніх стадіях її виявлення.

Джерело: Центральна міська клінічна лікарня м.Івано-Франківська