друкувати


Дефіциту сировинної бази для полімерних підприємств Україні більше не буде

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2011-08-05 12:30:44

Дефіциту сировинної бази для полімерних підприємств Україні більше не буде. Про це на прес-конференції в «Прем'єр-палаці» заявив генеральний директор ТОВ «Карпатнафтохім» Сергій Чмихалов.

Керівник одного з провідних українських нафтохімічних підприємств, розташованого м.Калуш презентував початок нового виробництва полівінілхлориду суспензійного (ПВХ-С) за німецькою технологією Vinollit.

«До сьогоднішнього дня, Україна щорічно імпортувала 150 тисяч тонн ПВХ. Частина його доставлялася на українські підприємства навіть із США, які є світовими лідерами з виробництва цієї продукції. На даний момент, установка, побудована на підприємстві «Карпатнафтохім» дозволить щорічно одержувати 300 тисяч тонн полівінілхлориду світового рівня якості, що автоматично закриє дефіцит цього недешевого сировини для вітчизняних переробників ПВХ. Крім того, це відкриває нам можливості експортувати ПВХ-С в першу чергу в Росію, Білорусію, Молдову, Польщу, а також морем до Туреччини. Хоча ми розглядаємо на перспективу можливість додаткового розширення ринків збуту, - зазначив С. Чмихалов.

Він також підкреслив, що рівню сучасності устаткування і самої технології виробництва, український ПВХ поки не має аналогів у СНД, а також в країнах Східної Європи. За його словами, початок виробництва полівінілхлориду дозволило оптимізувати роботу самого підприємства «Карпатнафтохім». Зокрема, виробництво стало рентабельним, чого раніше було непросто досягти, виробляючи хлорвініл - вибухонебезпечний, складний у транспортуванні і дешевий напівфабрикат.

«Продовживши хімічний ланцюжок, ми значно поліпшили економіку підприємства, а також отримали набагато більше затребуваний на ринку, в порівнянні з хлорвінілом, продукт. Саме тому на ТОВ «Карпатнафтохім» ПВХ суспензійний став основною продукцією в загальній виробничій лінійці », - підкреслив С. Чмихалов.

Керівник «Карпатнафтохіму» відзначив важливу роль компанії «Лукойл», завдяки якій Україна змогла реалізувати цей економічно вигідний проект з виробництва ПВХ-С. Будівництво ультрасучасної установки за німецькою технологією обійшлося інвестору в більш ніж. 240 мільйонів доларів. С. Чмихалов звернув увагу на те, що даний інвестпроект отримав заслужену нагороду Державної архітектурно-будівельної інспекції України за результатами проведеного конкурсу на кращі будинки і будівлі, зведені і запущені в експлуатацію на території України в 2010 році. Установка з виробництва ПВХ-С зайняла перше місце в номінації «Промислові підприємства та об’єкти виробничого призначення».

Тим часом, як зазначив Едуард Маслов, головний технолог ТОВ «Карпатнафтохім», завдяки інвестору, вдалося назавжди забути старі технології у виробництві хлору, необхідного для отримання полівінілхлориду. За його словами, у приміщеннях, де раніше в безпосередній близькості з генераторами небезпечного газу працювало близько тисячі чоловік, сьогодні задіяно близько 130 працівників. Велика частина техпроцесу автоматизована.

«У листопаді 2010-го завдяки інвестору, компанії« Лукойл », ми змогли завершити будівництво і введення в експлуатацію сучасний комплекс з виробництва хлору і каустичної соди. Реалізація даного проекту за технологією німецької компанії UHDЕ обійшлася в цілому в 200 мільйонів доларів », - пояснив Е. Маслов.

Головний технолог також зазначив, що початок роботи сучасної хлоргенеруючої установки значно поліпшить екологію виробництва. Оскільки раніше незамінний і небезпечний газ в зрідженому вигляді доводилося доставляти на підприємство з інших регіонів України і навіть з-за кордону.

Довідка: ПВХ-С (полівінілхлорид суспензійний) - тверда біла речовина. Зовні - сипучий, пористий, мілкодісперсний порошок, який отримують в результаті полімеризації вінілхлориду в суспензії. ПВХ є найбільш масовою сировиною для виготовлення підлогових покриттів, віконних профілів, труб різного призначення, медичної продукції та багатьох інших полімерних виробів. Споживання ПВХ на душу населення в розвинених країнах становить 15-18 кг. У рік. В Україні цей показник знаходиться на рівні 2,5 кг.

Джерело: Газета ВІКНА