друкувати


ЗНО-2011: За кількістю «двохсотбальників» Івано-Франківщина посіла ІІІ місце

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2011-07-14 03:45:34

Сесія зовнішнього незалежного оцінювання 2011 року успішно завершилася. Прикарпатські абітурієнти, як уже писала «Галичина», показали під час неї високі результати: за кількістю «двохсотбальників» Івано-Франківська область посіла третє місце. Зокрема, найбільшу кількість «двохсоток» місцеві школярі здобули на тестуванні з математики — 11 та з української мови і літератури — дев’ять.

Серед усіх учасників цьогорічного тестування варто виокремити трьох — тих, котрі набрали максимальні бали з кількох предметів. Ірина Лутчин, Роман Тарасевич та Олег Токарчук до свого активу балів зарахували по 400 з двох предметів, тобто двічі показали абсолютний результат. Їм не вистачило зовсім мало, щоби набрати такі ж бали й з інших предметів на тестуванні. Троє майже абсолютних рекордсменів ЗНО-2011 живуть у різних районах та місцевостях нашого краю, проте між ними є одна спільна риса — працьовитість, яка й принесла їм високі результати.

Поки вони оцінюють свої можливості й бажання, обираючи фах, ми вирішили поспілкуватися з ними про їхні плани на майбутнє, вибір професії, а також дізнатися таємницю успішного складання ЗНО.

Навчання заради себе

Ірина ЛУТЧИН, випускниця Радчанської ЗШ Тисменицького району, 16 років, сума балів на ЗНО — 595,5.

Результат. Я складала тестування з української мови та літератури — 200 балів, біології — 200 та хімії — 195,5 бала. Чи важко було складати ЗНО? Я добре засвоїла слова своїх вчителів, які казали, що треба вчитися так, щоб не через силу, не для когось, не для оцінки, не для вчителів, а заради себе, зрозуміти, що це потрібно тільки тобі, вчитися собі на втіху. Думаю, що я заслужено набрала стільки балів, бо вчилася.

Підготовка. В першій половині навчального року готувалася до олімпіад — районних, обласних, а потім безпосередньо зі своїми вчителями — до тестування.

Професія. З початку навчального року думала обрати спеціальність фармацевта. Тепер більше б хотіла бути лікарем. Яким саме, ще не знаю, проте точно не хірургом (усміхається), можливо, педіатром. Документи подаватиму в Івано-Франківський національний медичний університет, адже не хочу далеко їхати від рідного дому.

Мрія. Успішно вступити, здобути фах, знайти роботу, реалізувати себе у житті й створити повноцінну сім’ю.

Кредо. Працювати, працювати, працювати.

Залишатися справжнім

Роман ТАРАСЕВИЧ, випускник Брошнів-Осадської ЗШ Рожнятівського району, 16 років, сума балів на ЗНО — 596,5.

Результат. Складав тестування з української мови та літератури, історії України та географії. З української мови набрав 196,5 бала, з історії України та географії — по 200. Коли дізнався про свій результат, був дуже щасливий. Щодо тесту з української мови мав скромніші плани — набрати хоча б 181 бал.

В чому таємниця досягнення такого високого результату? Все дуже просто — наполеглива праця. Звичайно, в цьому є велика заслуга моїх батьків, котрі створили для мене відповідні умови, щоби я міг так добре підготуватися, та, звісно, вчителів.

Підготовка. Якщо говорити про тестування з української мови та літератури, то я трохи читав, а трохи слухав в аудіоверсії ті твори, котрі були потрібні на тестуванні. В останній тиждень перед початком тестування ще раз пройшов весь матеріал, який вивчив. Крім того, впродовж року займався із вчителем.

Професія. Я вже обрав собі ВНЗ — подав документи у Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника. Найімовірніше, оберу історичний факультет, адже хочу бути вчителем історії. В цій спеціальності мене приваблює все.  Історія — дуже цікава наука, крім того, вона мені легко дається і мені дуже цікаво її вивчати. Цього року у мене буде додатковий бал, адже я зайняв друге місце на Всеукраїнському четвертому етапі предметної олімпіади з історії.

Мрія. Здобути ррунтовну освіту і, звісно, залишатися справжньою людиною, щоб набиратися позитиву від довкілля, від тих людей, які тебе оточують, та віддавати його взамін.

Кредо. Користуюсь правилом: якщо будеш наполегливо працювати, то все тобі вдасться.

Майбутній Нобелівський лауреат

Олег ТОКАРЧУК, випускник Коломийської гімназії ім. М.Грушевського, 15 років, сума балів на ЗНО — 785,5.

Результат. Складав чотири тестування: з української мови —  197,5 бала, біології — 200, хімії — 200 та з фізики — 188 балів. Після оголошення результатів моя перша реакція — радість. В принципі я розраховував, що наберу з біології та хімії максимальні бали, тому що їздив на олімпіади з цих предметів.

Підготовка. Фактично починаючи з восьмого класу, я вже готувався до ЗНО. Таємниця досягнень — постійне навчання. Готуючись до ЗНО, не обов’язково ходити до репетиторів, адже репетитор може лише підказати якусь систему вивчення матеріалу. Важливіше, як на мене, спокійна обстановка, яка б сприяла навчанню, та вчителі, котрі б учили і допомагали.

Професія. Я хочу бути лікарем. Уже подав документи в один ВНЗ — Київський національний медичний університет ім. О. Богомольця. Також буду подавати документи до Вінницького національного медичного університету ім. М. Пирогова. До Івано-Франківська ще доїду, адже починав із найважчого — з тих ВНЗ, до яких довше добиратися, а Івано-Франківськ близько, можна в будь-який день подати документи.

Чому саме лікарем? У мене батьки лікарі, я змалку знаю про цю професію, мріяв стати лікарем з чотирьох років.

Мрія. Отримати Нобелівську премію з фізіології й медицини.

Кредо. Вчитись, вчитись, вчитись — це єдине, що допомагає в житті. Адже завжди треба чогось навчатись, чогось досягати.