друкувати


21 млн гривень "екологічних" коштів отримала фіктивна фірма?

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2011-07-04 01:45:36

Прокуратура Івано-Франківської області порушила кримінальну справу за фактом привласнення та розтрати бюджетних коштів в особливо великих розмірах, виділених із резервного фонду Державного бюджету України на виконання програми “Калуш — зона надзвичайної екологічної ситуації” для виконання робіт із консервації Домбровського кар’єру. Про це повідомила прес-служба прокуратури Івано-Франківської області.

Встановлено, що з резервного фонду Державного бюджету України у минулому році було виділено 100 млн. гривень на виконання цієї програми, з яких майже 51 млн. гривень — для виконання робіт з консервації Домбровського кар’єру. Одне з товариств, яке виконувало зазначені роботи, незаконно перерахувало понад 21 млн. гривень на рахунок іншого підприємства, яке має ознаки фіктивності, за нібито виконання робіт, хоча фактично вказані роботи це підприємство не виконувало.

Кримінальну справу порушено за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

Нагадаємо, що у листопаді міський голова Ігор Насалик терміново скликав надзвичайну позачергову сесію міської ради і повідомив: у Домбровському кар’єрі просто закопують державні мільйони. Тому потрібно негайно звертатися до перших осіб держави з вимогою зупинити роботи. Відтак, звернення до Президента, Прем’єр-міністра, голови Верховної Ради та Генерального прокурора України, яке запропонував міський голова, депутати фактично підтримали одноголосно. У зверненні, зокрема, було акцентовано на незадовільному стані робіт, які проводить державне підприємство на Домбровському кар’єрі, а також — висловлено прохання до Президента “невідкладно втрутитись у ситуацію, що склалася, дати відповідні розпорядження щодо безумовного та якісного виконання запланованих заходів із ліквідації наслідків надзвичайної екологічної ситуації у місті Калуші та селах Кропивнику і Сівці-Калуській”. Також міська рада звернула увагу керівників державної влади на високий рівень онкологічної захворюваності жителів Калущини та необхідності забезпечення наших медичних закладів обладнанням.

Утім, попри показну терміновість прийняття звернення, до адресатів його не направили: міський голова його просто не підписав. Відтак, гучні заяви Ігоря Насалика про тиск та афери голови облдержадміністрації Михайла Вишиванюка так і залишилися заявами.

А йшлося про те, що неможливо за місяць освоїти 89 млн. гривень державних коштів на Домбровському кар’єрі.

— Я ще раз хочу сказати, що заяву губернатора про освоєння 89 млн. гривень протягом 30 днів інакше, ніж аферою, назвати не можна, — наголосив тоді міський голова. — Згідно з моїм розпорядженням, ми поклали на відділ архітектури і будівництва повний контроль за всіма тими природоохоронними заходами, які проводять по програмі Домбровського кар’єру. Інститут “Гірхімпром” чітко сказав, що ні теоретично, ні практично освоїти за такий короткий час 89 млн. гривень не можна. Інакше — такі дії можна розцінювати лише як закопування цих коштів.

А цього року у Калуші працювала група спеціалістів Рахункової палати. У висновках аудиту йдеться: "Яскравим прикладом неефективних дій є ситуація з усунення загрози прориву Домбровського кар’єру, на що у 2010 році було витрачено більш як 50 млн. гривень. Спостерігається постійне зростання обсягів отруйних розсолів у цьому кар’єрі, які можуть проникнути у водоносний шар і забруднити басейн Дністра, що є джерелом водопостачання для багатьох населених пунктів України та Молдови. Внаслідок відсутності чіткого плану дій у забезпеченні робіт руйнуються схили кар’єру. На початок цього року рівень розсолів значно підвищився і досяг критичної межі".

А бити на сполох почав голова громадської екологічної організації “Зелений Рух Карпати” Михайло Довбенчук. У коментарі "Вікнам" щодо робіт на Домбровському кар’єрі він зазначав: “Звернутися до Рахункової палати мене змусили чимало обставин. Найперше — непрофесійність підрядників, які мали “рятувати” Калуш. Так, ТзОВ “Фінансова енергетична корпорація України”, з якою Ігор Насалик підписав договір у червні минулого року (товариство, за рекомендацією Міністерства регіонального розвитку та будівництва України мало виконувати будівельно-монтажні роботи по проекту “Консервація Домбровського кар’єру з рекультивацією зовнішніх відвалів №1,4 та хвостосховищ №№1, 2". — Авт.), щойно приступивши до робіт, призвело до забруднення хлоридами Сівки".

Автор: Юрій ТИМОЩУК
Джерело: Газета ВІКНА