друкувати


М.Вишиванюк: Україна може прогодувати всю Європу

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2011-06-23 02:30:43

Днями на Коломийщині відбулася виїзна сесія обласної ради, присвячена розвитку сільського господарства в краї. Оглянувши успішну господарку ТОВ «Прут-Генетика» та фермерське господарство «Прометей», голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк зробив висновок: за рівнем урожайності та використанням новітніх технологій вони можуть вважатися одними з кращих у Європі.

За словами депутата обласної ради, директора ТОВ «Прут-Генетика» Петра Книшука, в очолюваному ним господарстві обробляють 4,5 тис. га землі, вирощують зернові, технічні та кормові культури, утримують 550 голів ВРХ, 830 свиней, 120 овець, 900 гусей.

«Україна, маючи надзвичайно великі запаси землі, може прогодувати всю Європу, - наголосив голова ОДА. - Цього року вже на державному рівні розвиток агропромислового комплексу та виробництва сільськогосподарської продукції віднесено до розряду національної програми, яку затвердив Президент України Віктор Янукович».

За словами керівника виконавчої влади Прикарпаття, для підтримки розвитку сільського господарства в Україні виділено 14 млрд грн. Держава дотує селянам вирощування худоби, створення садів та пасік. Ефективно використовуючи дотації, можна покращити стан розвитку сільського господарства у десятки разів.

Однак, як підкреслив Михайло Вишиванюк, виникає питання: чому окремі господарства розвиваються успішно, а інші ледь зводять кінці з кінцями, незважаючи на державну підтримку? Голова облдержадміністрації висловив задоволення роботою господарств Снятинського, Городенківського, Коломийського, Рогатинського, частково Тлумацького районів.

Йшлося на сесії також про створення в області регіонального оптового ринку для продажу сільськогосподарської продукції на землях с. Драгомирчан Тисменицького району. На переконання Михайла Вишиванюка, це сприятиме стабілізації цінової ситуації, підтримці селянина та задоволенню потреб покупця у якісних вітчизняних дешевих продуктах харчування.

«Ця сесія має актуальне значення особливо сьогодні, коли у всіх державах світу уряди ставлять продовольчу безпеку під номером один, - наголосив Михайло Вишиванюк. - Питання забезпечення продуктами харчування постійно знаходиться на контролі ООН, яка, провівши моніторинг продовольчого ринку, прогнозує що в 2015 році кожний п’ятий житель населення буде голодний».

Сьома сесія Івано-Франківської обласної ради затвердила регіональну цільову програму заходів та робіт у галузі розвитку земельних відносин в Івано-Франківській області до 2020 року. Як зазначалося, метою Програми є «визначення та реалізація основних напрямів державної політики, визначених Концепцією державної цільової програми розвитку земельних відносин в Україні на період до 2020 року (схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України). Вона спрямована на вдосконалення земельних відносин та створення сприятливих умов для сталого розвитку землекористування міських і сільських територій, дасть змогу розв'язати більшість соціально-економічних та екологічних проблем міського і сільського землекористування області, створити стабільний ринковий механізм регулювання земельних відносин і формування інвестиційно-привабливого землекористування».

Програма передбачає ряд заходів, що є логічним продовженням заходів Програми земельної реформи в області до 2010 року. Загалом бюджет регіональної цільової програми становить 259 млн. грн. за рахунок коштів державного, обласного, районних, сільських, селищних, міських бюджетів та інших джерел фінансування, що не суперечать чинному законодавству.

Водночас виїзна «земельна сесія» облради узаконила Програму поліпшення родючості сільськогосподарських угідь Івано-Франківської області на 2011-2015 роки, схвалила рішення про хід виконання комплексної програми перспективи агропромислового комплексу та розвитку сільських територій Івано-Франківської області у 2005-2010 роках та на період до 2015 року та про заходи щодо розвитку ринку земель (затверджено Тимчасове положення про порядок проведення земельних аукціонів з продажу земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах (земельних торгах).

Джерело: Прес-служба голови Івано-Франківської ОДА