друкувати


Головна інспекція МО України перевіряє військових медиків регіону

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2011-06-15 04:40:40

У Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону розпочала роботу інспекційна перевірка Головної інспекції Міністерства оборони України. Триватимуть інспекційні заходи до 17 червня.

За словами голови комісії старшого інспектора ГІМОУ полковника Миколи Погорілого, основна мета інспекційної перевірки – визначити готовність центру до виконання завдань за призначенням, перевірити стан лікувально-діагностичної роботи, медичного постачання тощо. За попередніми висновками членів інспекційної комісії, керівництво ВМКЦ ЗР забезпечує нормальну діяльність центру та підпорядкованих військових лікувальних закладів, що надає можливість якісного медичного обслуговування пацієнтів. Полковник медичної служби М. Погорілий також наголосив на тому, що особовий склад Військово-медичного клінічного центру Західного регіону має значний практичний досвід у впровадженні нових медичних технологій та використанні новітньої лікувальної апаратури, а також у наданні медичної допомоги в екстремальних ситуаціях як техногенного, так й природного характеру. У системі військово-медичних установ України Військово-медичний клінічний центр Західного регіону посідає одне з провідних місць серед багатопрофільних лікувально-профілактичних та експертних закладів.

Начальник ВМКЦ ЗР полковник медичної служби Іван Гайда повідомив що водночас із підготовкою до заходів інспекційної перевірки ГІМОУ, медичний персонал центру бере активну участь у проведенні командно-штабного навчання з територіальної оборони «Стабілізація – 2011» та готується до участі у двох багатонаціональних військових навчаннях «Репід Трейдент – 2011» і «Джекал Стоун – 2011», які відбудуться у липні та вересні поточного року в зоні відповідальності центру.

До свого професійного свята – Дня медичного працівника, яке традиційно відзначають у третю неділю червня, колектив цього медичного закладу підійшов із добрими результатами у власній професійній діяльності. Сьогодні переважна більшість лікувальних і діагностичних клінік та відділень Центру працюють на рівні сучасних досягнень медичної науки. Щорічно в умовах стаціонару надається допомога близько 13 тисячам пацієнтів, із яких переважна більшість становлять військовослужбовці Збройних Сил України та члени їхніх родин. Ще 180-200 тисяч пацієнтів проходять обстеження та лікування в клініці амбулаторно-поліклінічної допомоги.

Особовий склад Військово-медичного клінічного центру Західного регіону постійно працює над удосконаленням лікувальних потужностей закладів. Зокрема нещодавно на базі гастроентерологічного відділення терапевтичної клініки впроваджено методику рН-моніторування та холецистопанкреатографії під контролем УЗД, спроектовано та готується до введення в дію кімната спелеотерапії на базі пульмонологічного відділення терапевтичної клініки, отримано ліцензію та сертифіковано для роботи кабінет нетрадиційної медицини.

Медичний персонал Центру та підпорядкованих закладів постійно підвищує свій професійний рівень, беручи участь у спеціалізованих конференціях, з’їздах та на курсах підвищення кваліфікації. Зараз у ВМКЦ ЗР працюють 9 кандидатів медичних наук, 265 фахівців вищої та 190 першої і другої кваліфікаційних категорій.

Основним структурно-функціональним підрозділом Центру є клініка, яка надає спеціалізовану медичну допомогу, проводить лікування і реабілітацію хворих. Її персонал активно проводить науково-дослідницьку роботу, а також є навчальною базою Львівського державного медичного університету імені Данила Галицького та декількох медичних коледжів міста. Одночасно Центр є органом управління медичними частинами і установами, а також медичними службами військових частин у визначеній зоні територіальної відповідальності. До складу ВМКЦ ЗР входять 15 клінік (із них 13 лікувальних та 2 діагностичні), 66 мобільний госпіталь, центр крові Західного регіону та 5 відділень. Також Військово-медичному клінічному центру Західного регіону, крім військового мобільного госпіталю на 100 ліжок, підпорядковані Рівненський гарнізонний військовий госпіталь (на 200 ліжок), Чернівецький Мукачівський Луцький військовий госпіталі, Івано-Франківська військова поліклініка із денним стаціонаром. У зоні відповідальності Центру є бригадні медичні роти та близько 50 медичних пунктів військових частин із лазаретами.

Начальник ВМКЦ ЗР полковник медичної служби Іван Гайда відзначив, що військові лікарі, середній і молодший медичний персонал медичних закладів регіону завжди були прикладом належного виконання своїх професійних обов’язків. Вони забезпечували та забезпечують надання своєчасної медичної допомоги, висококваліфіковане лікування, медичну реабілітацію та здійснюють реабілітацію захворювань серед військовослужбовців. Військові медики докладають багато зусиль, творчої ініціативи, уваги і турботи щодо якісного лікування хворих і в цілому підтримують охорону здоров’я військовослужбовців на рівні, що відповідає сучасним вимогам та світовим стандартам.

Слід додати, що ВМКЦ ЗР відоме не лише військовим. Декілька останніх років військові лікарі надають лікувальні послуги широким верствам населення. Зокрема у минулому році понад 3000 громадян пройшли повний курс стаціонарного лікування у Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону.

Автор: Майор Володимир СКОРОСТЕЦЬКИЙ, Регіональний медіа-центр МО України (м.Львів)