друкувати


ВР прийняла за основу законопроект «Про Державний земельний кадастр»

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2011-05-19 03:15:45

Сьогодні, 19 травня, у Верховній Раді України прийнято за основу законопроект «Про Державний земельний кадастр» (реєстраційний номер 8077). За його прийняття проголосувало 267 депутатів.

Доповідав один з авторів, депутат Верховної Ради, секретар парламентського комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Роман Ткач (фракція Блоку «Наша Україна - Народна Самооборона»).

У своєму виступі Роман Ткач наголосив, що впродовж 20 років держава намагається створити свою земельно-кадастрову систему. Україна залишилась єдиною державою на пострадянському просторі, та загалом в Європі, в якої законодавчо не врегульовано питання ведення земельного кадастру.

Депутат зазначив, що для держави «плюс» полягає в тому, що коли є карта всіх земель і відповідно до кадастру видно, яка земля у власності, яка в оренді, яка вільна, земельні ділянки розподілені за видами та категоріями, - можна планувати податки, що служать базою для всіх місцевих бюджетів.

Для конкретної людини закон необхідний, в першу чергу, для того, щоб гарантувати їй впевненість у правильності місцезнаходження її землі і не накладення на її власність іншої земельної ділянки.

В законопроекті передбачений чіткий механізм безоплатного забезпечення органів місцевого самоврядування земельно-кадастровою інформацією, що необхідна для виконання їхніх повноважень. Також ми плануємо до другового читання передбачити норму, яка б надавала органам місцевого самоврядування права доступу до електронної системи державного земельного кадастру.

Ведення кадастру буде здійснюватися тільки органами земельних ресурсів, а технічне обслуговування системи буде здійснювати спеціальне державне підприємство.

Ще одним революційним позитивом законопроекту, на думку Романа Ткача є те, що. ним передбачається обов’язковість відображення відомостей державного земельного кадастру в мережі Інтернет з режимом відритого доступу за виключенням відомостей про власників та користувачів земельних ділянок. Це – європейський досвід. Практика багатьох країн свідчить, що для реалізації прав, інтересів фізичних та юридичних осіб, внесення інвестицій у економіку країни суттєве значення має прозорість інформації про земельні ділянки. Закритість такої інформації в нинішніх умовах є однією з основних причин корупції у земельній сфері. «Запровадження таких положень принесе значну користь суспільству і сприятиме формуванню позитивного іміджу України як інвестиційно-привабливої держави», - підкреслив Роман Ткач.

Із законопроектом можна ознайомитись на сайті Верховної Ради України