друкувати


Кожен 5-ий працюючий в освітянській сфері на Прикарпатті – пенсіонер

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2011-03-17 04:30:26

16 березня начальник головного управління освіти і науки Івано-Франківської обласної державної адміністрації Зінаїда Болюк провела прес-конференцію.

Йшлося про майбутню державну підсумкову атестацію у початковій школі і загальноосвітній, організацію та проведення зовнішнього незалежного тестування, що проходитиме 6-24 червня; про проблеми мережі професійно-технічних навчальних закладів та рівень забезпеченості області позашкільними закладами; про матеріально-технічне забезпечення навчальних закладів, зокрема, шкільними автобусами та навчальними посібниками тощо.

Наголошувалося: одним з найважливіших питань для освітян краю 2010-2011 навчального року стало охоплення дітей 5-річного віку дошкільним вихованням. За словами Зінаїди Болюк, 95% прикарпатських дітей мають можливість відвідувати дошкільні установи, до їхніх послуг 335 закладів, серед яких дитячі садки та навчально-виховні комплекси.

«Динаміка дошкільної освіти в області є позитивною, – переконана депутат обласної ради Зінаїда Болюк. – В цьому році заплановано збудувати 6 навчальних закладів, стільки ж відновити і 2 – реорганізувати».

Щодо фінансування освітянської галузі Прикарпаття, то, як зазначалося, у державному бюджеті закладено 2 млн 100 тис. грн для придбання шкільних автобусів. Це дасть можливість нашій області закупити 7 автобусів для перевезення школярів та вчителів. Ще 4 млн 107 тис. грн планується освоїти на комп'ютеризацію шкіл. За словами Зінаїди Болюк, виділення таких коштів дозволить придбати 100 комп'ютерних комплектів.

Водночас «однією з найболючіших проблем» для освітян краю є кадрове питання. Зокрема, кожен 5-ий працюючий в освітянській сфері на Прикарпатті – пенсіонер. Така ситуація погіршує стан справ з працевлаштуванням випускників педагогічних вишів, вважає начальник головного управління освіти і науки ОДА.

«До нас на прийом постійно приходять люди, які зареєстровані у центрі зайнятості, а ми не можемо їх працевлаштувати, – розповідала Зінаїда Болюк. – І не лише тому, що не з'являються нові вакансії. Як відомо, різко зменшується кількість учнів. Наша область – одна з найменшою наповнюваністю шкільних закладів учнями в Україні». Мовляв, утримувати малокомплектні школи невигідно, але закривати їх не планують.

У освітянських планах на найближче майбутнє – відкриття спеціалізованих класів для дітей з вадами розвитку.

Довідково: Навчання у 1-10 класах завершиться 26 травня, а в 11-их
18 травня. Свято «останнього дзвоника» 27 травня. Державна підсумкова атестація у початковій школі: з української мови (читання) та математики – 16-20 травня (контрольні роботи).

Атестація у в основній школі - 31 травня -18 червня з 5-ти предметів: українська мова, математика, географія, біологія іноземна (або інший гуманітарний предмет за вибором навчального закладу). З обов'язкових предметів атестація проводиться у письмовій формі.

Державна підсумкова атестація в старшій школі проводиться 20-26 травня.

Станом на 28 лютого в Івано-Франківській області зареєстровано 9000 учасників ЗНО. Пункти тестування працюватимуть на базі шкіл у Коломиї (7 пунктів), Калуша (5), та Івано-Франківська (12 пунктів).

ЗНО відбуватиметься 6-24 червня.

На Прикарпатті 22 ПТУ, 8 з яких
ВПТУ, 7 професійних ліцеїв, 5 професійно-технічних училищ, 1 Центр професійно-технічної освіти та Коломийський навчальний центр №41 (с. Товмачик). 5 ПТНЗ фінансуються з державного бюджету, 16 – з обласного.

В навчальних закладах області працюють18 484 педагоги, (14 729 жінок); 11 834 вчителів - на селі.
У 2009-2010 навчальному році працюючими було 3 217 вчителів-пенсіонерів.

У поточному році по одному шкільному автобусу отримали Галицький район, Верховинський та Косівський.

Джерело: Прес-служба голови Івано-Франківської ОДА