друкувати


Керівник прикарпатської міліції спілкувався з журналістами

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2011-03-15 03:30:29

В УМВС України в Івано-Франківській області відбулася чергова прес-конференція для представників центральних та регіональних засобів масової інформації, на якій керівник прикарпатської міліції детально проінформував про стан криміногенної ситуації в регіоні і результати роботи органів правопорядку за 2 місяці поточного року.

Як зауважив генерал-майор міліції Василь Варцаба, з початку цього року на Прикарпатті зберігаються позитивні тенденції до зменшення кількості тяжких та особливо тяжких злочинів, натомість міліція більше розкриває та виявляє злочинів інших видів. До прикладу, удвічі менше скоєно навмисних убивств, на третину скоротилася кількість фактів заподіяння тяжких тілесних ушкоджень зі смертельними наслідками, на чверть менше зареєстровано незаконних заволодінь транспортними засобами, на 40 відсотків менше вчинено крадіжок з помешкань громадян, на 18 відсотків менше вчинено пограбувань, ушестеро менше – розбійних нападів. Попри це зберігаються позитивні тенденції щодо скорочення злочинності у громадських місцях та серед неповнолітніх.

Протягом двох місяців на Прикарпатті зареєстровано загалом 1066 кримінальних проявів, що на 11,7 відсотка більше, ніж за аналогічний період минулого року. Як і раніше, найбільшу питому вагу масиву злочинності становлять злочини проти власності (40%), а понад 10 відсотків злочинів – це кримінальні прояви у сфері незаконного обігу наркотиків, викритих міліцією в ході проведення оперативно-розшукових заходів.

Цьогоріч прикарпатська міліція значно активізувала роботу у документуванні наркозлочинів: припинено злочинну діяльність 22 осіб, котрі займалися збуванням наркотичних засобів, викрито 3 міжнародних канали надходження в область наркотиків контрабандним шляхом, порушено 14 кримінальних справ за фактами незаконного виробництва прекурсорів.

Як наголосив на прес-конференції начальник УМВС в області, з метою профілактики вчинення окремих видів злочинів міліція вживає адекватні міри реагування і впливу. Приміром, в цьому році загострилася проблема, пов’язана із збільшенням крадіжок металобрухту і виробів з металу. Проаналізувавши ситуацію, правоохоронці почали відпрацьовувати сферу обігу металобрухту і виявили незаконну діяльність більше десяти пунктів приймання брухту кольорових та чорних металів. Здебільшого у цих місцях крадії й збували викрадені речі, а йдеться як про особисту власність громадян (частини огорожі, посуд, інструмент), так і майно підприємств та організацій (запчастини до техніки, кабель, лінії електропередач, люки). З пунктів, що діяли без дозволу чи ліцензії, вилучено понад 7 тонн металобрухту. Крім того, протягом одного місяця мобільні групи міліції задокументували 67 фактів порушень у сфері діяльності з металобрухтом. За фактами незаконної заготівлі та приймання брухту, перевезень металобрухту без відповідних документів про його походження порушено 11 кримінальних справ.

Загальновідомо, що будь-який злочин завжди краще попередити, ніж згодом розкривати його або констатувати прикрі наслідки тяжких кримінальних проявів. Для недопущення вчинення тяжких злочинів проти життя та здоров’я людини на побутовому рівні міліція посилила контроль за раніше судимими особами, адмінпіднаглядними та сімейними дебоширами. Цьогоріч принциповішою стала позиція правоохоронців у реагуванні на повідомлення про факти погроз убивством – якщо торік за погрозу вбивством було порушено 1 кримінальну справу, то за цей же період 2011 року – 13. Жорсткіші заходи впливу і реагування виправдовують себе: кількість убивств скоротилася вдвічі. За матеріалами дільничних інспекторів міліції відкрито 11 кримінальних справ відносно адмінпіднаглядних осіб, які порушили правила адміннагляду і встановлені законодавством обмеження.

Під час спілкування з журналістами начальник УМВС в області дав вичерпні відповіді на запитання, що стосувалися ходу розслідування окремих злочинів, які мають суспільний резонанс. Керівник прикарпатської міліції також роз’яснив ситуацію, пов’язану з законопроектом про заміну посвідчень водіїв. Відповідно до вимог Міжнародної конвенції про дорожній рух з 29 березня на дорогах європейських країн дійсними будуть лише ті національні посвідчення водія, в яких зазначений кінцевий строк їх дії. Натомість в Україні й надалі діятимуть водійські права, видані громадянам раніше. Законопроектом передбачається, що у разі заміни термін дії документа становитиме 50 років.

Джерело: СЗГ УМВС України в Івано-Франківській області