друкувати


2011-й на Прикарпатті — рік ВРХ

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2011-01-17 03:49:55

Саме нарощення поголів’я дійного стада й розвиток м’ясного тваринництва стануть пріоритетними напрямами роботи агропромислового комплексу області цього року. Причому відповідальність за поступ галузі в регіоні покладено на господарства великих інвесторів, які орендують у нашому краї сотні й тисячі гектарів продуктивної землі. Там уже тепер мають думати не лише про те, скільки й чого навесні посіяти, а й про те, щоб мати ферму й утримувати худобу.

— Річ не лише в тім, щоб аграрії, крім рослинницької продукції, виробляли й молоко та м’ясо, — коментує ситуацію заступник голови облдержадміністрації Василь БРУС. — Проблема і в тому, що зазвичай орендарі вносять у ррунт удосталь мінеральних добрив та засобів захисту рослин, але абсолютно не удобрюють землю органікою, оскільки, за великим рахунком, і взяти її в достатній кількості нізвідки. В підсумку ж таке господарювання призводить до виснаження ррунтів. Тоді як, розвівши в себе ВРХ, господарі матимуть і готові органічні добрива для рільничих потреб. І ми зобов’яжемо їх це робити.

Схоже, інтенсивному розвиткові тваринництва на Івано-Франківщині посприяє й відповідна аграрна політика владного Олімпу в Україні не лише стосовно великих тваринницьких комплексів, а й щодо індивідуальних власників худоби з числа селян-одноосібників. Адже саме на поступ цієї галузі в Державному бюджеті передбачили понад чотири мільярди гривень. Причому, як заявив недавно директор одного з департаментів Міністерства аграрної політики і продовольства Анатолій Розгон, два з половиною млрд. з тих коштів буде зараховано до спеціального фонду бюджету і спрямовано цільовим методом як дотацію на кожну голову ВРХ і на стимулювання саме молочного виробництва. За його словами, до кінця січня в Кабінеті Міністрів остаточно сформують механізм розрахунку тих дотацій.

Сподіваються у профільній структурі ОДА і на підтримку обласного бюджету, зокрема на те, що як мінімум 40 відсотків із передбачених у ньому на поступ АПК 900 тис. грн. буде спрямовано на розвій тваринництва. А ще, як підкреслив виконувач обов’язків начальника головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації іван Андріїшин, за рахунок інвесторів на Прикарпаття планують завезти цього року до 30 тисяч нетелів, які згодом поповнять і число корів, і м’ясне стадо.

Автор: Василь МОРОЗ
Джерело: Газета "Галичина"