Івано-Франківські високопосадовці навіть не цікавляться розміром зарплати
Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2010-12-23 04:21:37
Івано-Франківські високопосадовці живуть на таку зарплату, що навіть не цікавляться її розміром. Які ж офіційні заробітки у місцевого керівництва?
Разом із виконавчим комітетом Івано-Франківська міська рада затвердила і заробітну плату його членам. Проте яку суму отримують міські чиновники, не знають навіть депутати, які затверджують їм зарплату. Адже вони голосують не за конкретну суму, а за схему, за якою нараховуються гроші. До прикладу, сесія вирішила: дозволити міському голові виплату надбавки до заробітної плати, матеріальної допомоги та преміювання здійснювати відповідно до рішення сесії міськради від 22 лютого 2010 року. Але ніхто з новообраних депутатів не потрудився пригадати, що ж то було за рішення.
Міські обранці також проголосували за те, щоб новопризначеному секретарю міської ради встановити надбавку "за високі досягнення в праці у розмірі 50% від посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг і вислугу років та преміювати в межах затвердженого фонду оплати праці". Які високі досягнення в 31-річного Руслана Марцінківа, який вперше став депутатом, а до того які-небудь кар'єрні «успіхи» мав хіба що в «Пласті» і «Айсеку»?
В кожному разі - ніяких конкретних цифр. Але ж мешканці міста мають знати, яку зарплату чиновники отримують зі сплачених громадою податків. За яким же призом політики так рвуться до чиновницьких крісел?
В усному вигляді бухгалтерія Івано-Франківського міськвиконкому чомусь відмовилася надати таку інформацію і потребувала інформаційний запит. Першим на запит відповів секретар міськради Руслан Марцінків. Перед тим зізнався, що й сам не знає, яка в нього зарплата, і не знав би, якби до нього не звернулися журналісти. Отож, зарплата секретаря міської ради формується за такою схемою. Посадовий оклад становить 2855 грн. До того додається надбавка за ранг. Оскільки новообраному секретарю дали 7-ий ранг, то ця надбавка складає лише 110 грн. До цього секретар міськради отримує надбавку за виконання особливо важливої роботи у розмірі 50% від суми окладу та надбавки за ранг, що становить 1482, 50 грн. Ще додаємо премію у розмірі 30% від посадового окладу - 856,50 грн. Отож, розмір заробітної плати секретаря складає 5304 грн. Та на руки секретар міськради отримає менше (із зарплати вираховуються 18,6% різних податків) - приблизно 4300 грн. Мер Івано-Франківська Віктор Анушкевичус має трохи більше надбавок і доплат. Його посадовий оклад становить 3219 грн., надбавка за 3-ій ранг - 145 грн., п'ятнадцятивідсоткова надбавка за вислугу років - 504, 60 грн. Ці цифри додаємо і ділимо на два. Отож, 50% за виконання особливо важливої роботи становить 1934, 30 грн. Крім цього, міський голова до зарплати отримує компенсацію за роботу, яка передбачає допуск до державної таємниці, у розмірі 321, 90 грн. та тридцятивідсоткову премію у розмірі 965, 70 грн. Після додавання всіх цифр виходить, що міському голові нараховується зарплата у розмірі 7090, 50 грн. щомісяця. Якщо відняти податки, то на руки мер отримує 5771,6 грн. Крім того, у поточному році мер отримав матеріальну допомогу на оздоровлення в розмірі середньомісячного заробітку.
Начебто, як на середньоукраїнські мірки, наші міські керманчиі отримують немало. Однак не так вже й багато, як на заробітну плату перших осіб обласного центру. Для порівняння: лише одна участь у спеціальній політичній програмі Савіка Шустера, присвяченій місцевим виборам, за неофіційною інформацією, коштувала до 60 тис. грн. Не будемо гадати про загальну вартість мерської виборчої кампанії: зрозуміло, що із зарплатою вона непорівнянна, відробляти витрачене довелося б роками... Втім, дуже хочеться вірити, що наші обранці і не поспішатимуть «відбити» інвестовані в кампанію гроші, що на такі жертви вони відважилися лише заради самореалізації й праці на благо громади.