друкувати


Правила безпеки при користуванні піротехнічними засобами

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2010-12-20 10:25:07

Сучасний ринок пропонує різноманітну побутову піротехніку, яка може прикрасити будь-яке свято. Ця піротехніка повинна відповідати ДСТУ 4105-2002 «Вироби піротехнічні побутові. Загальні вимоги безпеки». Однак постає питання, яка піротехнічна продукція потрапляє до споживачів? Якому виробнику надати перевагу – вітчизняному чи закордонному?

Переважна більшість імпорту не має відповідних документів на реалізацію. При купівлі піротехнічних виробів обов’язково ознайомтесь з інструкцією, вона повинна бути на кожному виробі. Якщо немає інформації щодо використання – то виріб є не сертифікованим, тому користуватися ним небезпечно, перевірте термін зберігання виробу, його встановлює сам виробник, і ніхто не має права цей термін продовжити. На багатьох подібних виробах вказані вікові обмеження. Звісно, що ті, які не призначені для використання дітьми молодше 16 чи 18 років, купувати не слід. Обов’язково перевірте, чи не має пошкоджень сам виріб. Запуск петард, феєрверків, ракет забороняється проводити всередині приміщення, з балконів та поблизу житлових, господарських будівель, новорічних ялинок. Піротехніку не можна зберігати поблизу приладів опалення (батарей,газових, електричних плит), не варто носити вибухонебезпечні вироби у кишенях. Не можна розбирати вироби чи піддавати їх механічним впливам. Не можна курити, працюючи з піротехнічними виробами, а також перебувати в нетверезому стані. У більшості випадків у момент приведення в дію піротехніки той, хто запускає її, повинен за лічені секунди відбігти на безпечну відстань (як правило, це 10-15 і більше метрів). У буть-якому випадку буде краще, якщо запускати феєрверки, петарди, ракети, стріляти хлопавками, підпалювати бенгальські вогні тощо, діти будуть у присутності дорослих. На жаль продавець не замислюється, до яких рук потрапляє цей вогневий асортимент. Не всі знають, що температура бенгальського вогню сягає 1100 градусів, його іскри на відстані півметра охолоджуються лише на 60 градусів. Викид полум’я хлопавки досягає декількох сантиметрів.

Отже, як бачимо,основні правила пожежної безпеки прості і не потребують великих матеріальних затрат. Треба буде уважно вивчити їх , адже знання та виконання цих правил є запорукою безпеки вашого життя ваших дітей, а також отримання справжнього задоволення від свята, яке принесе благополуччя та радість до вашої оселі.

Автор: Митлюк І.В., старший інспектор ВДПН Коломийського РУ У МНС