Калуська гімназія відсвяткувала своє 20-річчя
Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2010-11-19 02:45:41
У четвер Калуська гімназія відсвяткувала своє 20-річчя. Протягом двох годин ювіляри приймали вітання у палаці культури “Юність”, тішили глядачів художніми номерами та цікавими виступами. Далі — святкували у стінах рідного навчального закладу, брали участь у різноманітних інтелектуальних та конкурсних програмах. До кожного етапу святкування гімназисти підійшли творчо та відповідально. Відтак, укотре довели — Калуська гімназія гідна носити звання одного з найкращих навчальних закладів України.
Агордитися справді є чим. Адже 20 років тому, коли рішенням сесії Калуської міської ради першого демократичного скликання 22 серпня 1990 року було вирішено започаткувати у місті гімназію, на базі загальноосвітньої школи №1 був відкритий лише один (п’ятий) клас для дітей, які завершили початкову ланку навчання. У перший рік до цього гімназійного класу вступили 28 школярів. А вже з 1 вересня наступного року гімназія розпочала навчально-виховний процес як окремий заклад.
Наступні 14 років гімназія знаходилася у приміщенні найстарішого дитячого садочка у місті — “Незабудки”. І лише у 2004-му, нарешті, отримала сучасне нове приміщення, добудова якого вартувала близько 13 мільйонів гривень. Цього ж року ТОВ “Карпатнафтохім” подарувало закладу сучасний кабінет хімії та автобус, допомогло обладнати учнівський гардероб, придбало мультимедійний проектор, портативний комп’ютер, офісну техніку. Тож, у комфортних умовах щорічно здобувають освіту понад 400 учнів (цьогоріч — 386. — Авт.).
Сьогодні у гімназії функціонують два комп’ютерні комплекси, кабінети фізики, біології та інформаційних технологій. У шкільній бібліотеці, яка за останніх кілька років суттєво поповнила свій фонд творами світової класики та новинками сучасної української літератури, є доступ до мережі Інтернет.
Загалом, зазначає директор Калуської гімназії Дмитро Бахматюк, особлива увага педагогів гімназії сконцентрована на розвитку творчих здібностей учнів, їхніх знань та практичних умінь.
— У нас уже було 18 випусків, — каже Дмитро Бахматюк. — І приємно, що більшість наших випускників, отримавши якісну середню освіту, продовжують своє навчання у найпрестижніших вищих навчальних закладах України, стажуються за кордоном. У результаті — вони отримують шанс вдало працевлаштуватися. Можу навести чимало прикладів. Одним із найяскравіших, як на мене, є життєвий шлях випускниці нашого закладу 1998 року Лесі Рекунової, яка сьогодні працює помічником Голови Європейського парламенту і відповідає за організацію зустрічей Голови Європарламенту з главами держав. Окрім цього, четверо випускників гімназії стали кандидатами наук, близько 20 — викладачами різних вишів, зокрема, двоє працюють у Національному університеті “Києво-Могилянська академія”.
Загалом, гімназія гордиться всіма своїми учнями. Та чи не найбільше — переможцями олімпіад та конкурсів різних етапів. Так, за 20-річний період роботи гімназія виховала 448 переможців III (обласного) та 50 переможців IV (державного) етапів учнівських олімпіад із базових дисциплін, а також — одного переможця Міжнародної олімпіади з фізики. Нагадаємо, що ним став випускник 2009 року Іван Лучко, який на сороковій Міжнародній учнівській олімпіаді з фізики у Мексиці отримав “бронзу”. Загалом олімпіада тривала понад тиждень, а участь у ній взяли 317 школярів із 69-ти країн світу. У підсумку переможці із України “завоювали” 3 срібні та 2 бронзові медалі.
Окрім олімпіад, калуські гімназисти активно беруть участь й у найрізноманітніших учнівських конкурсах. І — не безуспішно. Адже на сьогодні навчальний заклад нараховує 70 переможців II (обласного) етапу та 30 переможців ІІІ (державного) конкурсу-захисту учнівських науково-дослідницьких робіт по лінії Малої академії наук.
Ще семеро гімназистів — переможці Всеукраїнського конкурсу “Об’єднаймося ж, брати мої”. Цей конкурс проводять із 2002 року та традиційно присвячують Шевкенківським дням. Його основна мета — популяризація творчої спадщини Тараса Шевченка та утвердження його духовних заповідей як важливого чинника консолідації суспільства. Школярі можуть подавати на конкурс різноманітні за жанром літературні твори; дослідження з історії України та її державотворення; твори образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, розмір і техніка виконання яких — довільні. Найголовніше — що конкурс прирівнюють до державного етапу олімпіад. Тож, учні випускних класів, які стали переможцями у цьому конкурсі, при вступі до вишів користуються відповідними пільгами.
Завдяки власним досягненням троє учнів гімназії (Іван Лучко, Роман Семенович та Олексій Півторак) відзначені стипендією Президента України. А Марія Кокоруз — стипендією ім. Тараса Шевченка.
Серед інших досягнень гімназистів не можна не згадати і випускницю 2009 року Тетяну Дубину, завдяки перемозі якої у конкурсі “Samsung назустріч знанням 2008” навчальний заклад отримав комп’ютерний комплекс.
А загалом про високий рівень знань гімназистів свідчать і щорічні результати зовнішнього незалежного оцінювання. Серед усіх міст України випускники гімназії у 2008 році посіли третє місце, у 2009-му — перше, а у 2010-му — друге місце. При цьому, десятеро випускників отримали максимальні результати — 200 балів, двоє із них — із двох предметів.
— Усі ці досягнення учнів гімназії забезпечила наполеглива творча діяльність їхніх учителів, які працюють за своїми творчими проектами, авторськими програмами і власними методичними розробками, — переконаний Дмитро Бахматюк. — Ці напрацювання публікуються у всеукраїнських педагогічних виданнях. За роки діяльності закладу кілька наших педагогів отримали державні нагороди “Заслужений вчитель України”. Серед них — Ліна Стефанюк, Галина Романко та Олександр Безушко. Ще троє учителів (Тамара Тисяк, Ольга Дороніна і Віталій Півторак) були фіналістами Всеукраїнського конкурсу “Вчитель року”.
Водночас, найбільшим досягненням цього року стала перемога вчителя історії Ярослава Бахматюка на VІ Всеукраїнському конкурсі “Вчитель-новатор”. Цей педагог став першим від України півфіналістом VІІ Європейського Інноваційного Освітнього Форуму у Берліні та вперше представив Україну на VІ Світовому Освітньому Форумі у місті Кейптауні (ПАР).