друкувати


388 молодих десантників присягнули на вірність народу України

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2010-11-08 09:15:56

У суботу 6 листопада, у 80 окремому аеромобільному ордена Червоної Зірки полку 13 армійського корпусу Сухорутних військ Збройних Сил України, 388 військовослужбовців строкової служби призову «Осінь-2010» склали Військову Присягу на вірність народу України.

Менше чотирьох тижнів новобранцям знадобилося для того, щоби опанувати програму первинного етапу військово-професійної підготовки. За словами заступника командира полку з виховної роботи підполковника Ігоря Контерука, кандидатів на проходження служби у лавах цієї елітної (єдиний підрозділ 13-го Армійського корпусу, який входить до складу Об’єднаних сил швидкого реагування) частини відбирали заздалегідь. Відповідно, й вимоги до солдатів «крилатої піхоти» вищі за середньостатистичні. Ще до початку осінньої призовної кампанії офіцери-психологи з полку виїжджали до облвійськкоматів Західного регіону України , вивчали особові справи призовників та проводили співбесіди із найбільш цікавлячими їх особами.
Серед критеріїв відбору юнаків на службу у аеромобільній частині немало важливим фактором є наявність відповідної освіти. Відтак, лави десантників поповнили понад 60 військовослужбовців, що мають вищу освіту. Понад 100 хлопців, до того, як одягнути військовий однострій, здобули освіту у вищих професійних та професійно-технічних училищах і ліцеях. Майже кожен призовник до військової служби посилено займався спортом.

Згодом, на плацу військової частини відбувся урочистий ритуал складання Військової присяги особовим складом підрозділу молодого поповнення. Зі словами привітання до молодих воїнів звернувся перший заступник командира 13 армійського корпусу генерал-майор Сергій Наєв. Напутні слова прозвучали також й від голови ради ветеранів війни та військової служби полку полковника у відставці Бориса Павлова. Від батьківської громади зі складання Військової присяги хлопців привітала Євгенія Кобзей. Її молодший син Ярослав проходитиме військову службу у складі зенітно-ракетної батареї 80 оаемп. Слід додати, що його старший брат – Богдан, у 2007-2008 роках також служив у лавах 80 окремого аеромобільного полку. За словами заступника командира полку з виховної роботи підполковника Ігоря Контарука, подібні випадки – не рідкість. Щороку у військовій частину приходять служити хлопці, чиї старші брати у лавах аеромобільного полку вже носили смугастий тільник та блакитний берет.

– Я пишаюся успіхами молодих військовослужбовців, – розповів командир полку, полковник Віктор Копачинський, – Молоді солдати встигли пройти повний цикл передстрибкової парашутно-десантної підготовки, вивчити матеріальну базу парашутів, відпрацювати елементи здійснення стрибка на наземному парашутно-десантному комплексі та скласти заліки із заходів безпеки. Усі молоді воїни також виконали на полігоні вправи навчальних стрільб з автомата та посилено займалися стройовою підготовкою. Випакових людей у нашому полку не має. Після прибуття груп новобранців ми додатково вивчали їхній стан здоров’я та морально-ділові якості. Особовий склад полку паралельно із підготовкою молодого поповнення до складання Військової присяги складав іспити підсумкової перевірки за 2010 навчальний рік. Це дуже відповідальне завдання ми виконали. Й за усіма показниками військова частина отримала оцінку «добре». Звичайно, новоприбулим солдатам було важко, але жоден з хлопців не виявив слабкості, а навпаки проявили міцність, показали чоловічий характер. Скажу із впевненістю, що зараз кожен з них знає де буде служити і які завдання буде виконувати його підрозділ. Тим більше, що часу на «розгойдування» не має. Адже термін служби – рік. Молоді воїни із першого ж дня мають, як то кажуть, на повну включитися у процес бойового навчання. Думати і діяти як солдати.

Й дійсно, батьки, гості та ветерани військової частини були приємно здивовані, коли під час ритуалу складання Військової Присяги рекрути продемонстрували відмінний стройовий вишкіл та виконали для всіх присутніх пісенно-стройову композицію.

Після того, як молоді солдати відправилися до розташування підрозділів здавати зброю та готуватися до звільнення, бійці розвідувальної роти, під керівництвом начальника розвідки військової частини майора Романа Дмитренка та командира розвідувально-десантного взводу лейтенанта Олега Апостола продемонстрували батькам молодих воїнів бойові можливості аеромобілістів. На стройовому плацу, десантники показали, як за лічені секунди приводиться у бойове положення та виконується пуск із протитанкового ракетного комплексу. А солдати мінометної батареї виконали норматив із бойового розгортання та залпу мінометної батареї із непідготовленої позиції. Особливе захоплення викликав показовий виступ бійців-рукопашників. Солдати жартома крушили стоси черепиці не тільки руками й ногами, але й головами. Призери першості аеромобільних військ з рукопашного бою продемонстрували неабияке акробатичне уміння. «Родзинкою» показового виступу бійців-розвідників стало забивання цвяхів у дошку голіруч. Таким чином, прибиваючи написані на прес-картоні літери до грубих дошок, вони виготовили девіз полку : «Ніхто, крім нас».

Наша довідка: 80 парашутно-десантний полк, таку назву мала військова частина на початку свого існування, сформований у 1955 році в місті Гайжунай. За високий професіоналізм особового складу в бойовій підготовці в 1967 році десантний полк було нагороджено орденом Червоної зірки. А в 1979 році військова частина передислоковується з Кавказу на Львівщину. У травні 1992 року особовий склад військової частини склав присягу на вірність народу України.

За час існування десантної частини, солдати і офіцери полку неодноразово демонстрували особисту військову майстерність та відчайдушність як у бойовому навчанні, так й на полі бою. Адже військовослужбовці частини брали участь в бойових діях в Афганістані та Нагорному Карабасі. У складі багатонаціональних стабілізаційних сил виконували миротворчі завдання у Югославії, Косово, Республіці Ірак тощо. Офіцери та прапорщики полку залучалися й до ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. «Крилаті піхотинці» впродовж семи років (з 1995 по 2002 роки) брали участь в багатонаціональних навчаннях «Щит Миру», під час яких неодмінно демонстрували відмінний вишкіл та високу бойову майстерність.

Такий відбір кандидатів не просто примха командування, а службова необхідність, адже кожен потенційних військовослужбовців аеромобільних військах має мати високий рівень фізичної підготовки, психологічно виваженим та стійким.
У цей день привітати молодих військовослужбовців до полку приїхало понад дві тисячі батьків, рідних та друзів. Традиційно, до початку урочистої церемонії настройовому плацу військової частини, у клубі полку командир 80 оаемп полковник Ввіктор Копачинський зустрівся із батьками молодих солдатів. Він детально розповів присутнім про військову частину та особливості служби у аеромобільному підрозділі, представив керівний склад полку та повідомив телефони, за якими батьки у будь-який час можуть зв’язатися із командуванням 80 оаемп. Полковник В. Копачинський закликав батьків до активної співпраці, порекомендував звертатися до командування для вирішення існуючих питань. Також гості із захопленням переглянули фільм створений львівськими кінодокументалістами до Дня аеромобільних військ.

Автор: Майор Володимир СКОРОСТЕЦЬКИЙ, Регіональний медіа-центр МО України (м.Львів)