друкувати


Держгірпромнагляд: Головний акцент ставимо на профілактику травматизму

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2010-10-27 04:30:57

На підсумковому засіданні управління Держгірпромнагляду в Івано-Франківській області порушено низку важливих та актуальних питань наглядової діяльності.

За участі представників ВАТ «Івано-Франківськгаз» і ВАТ «Тисменицягаз» розглянуто готовність об’єктів газопостачання до безпечного функціонування в осінньо-зимовий період, дотриманні відповідних норм щодо користування газовими приладами в побуті.

Також проаналізовано стан травматизму з початку року, розглянуто матеріали спеціальних розслідувань нещасних випадків.

Місячник з безпечного використання природного газу в побуті, який проводився з 15.09. по 15.10.2010 р., окреслив ряд нагальних проблем. Основні з них: самовільне встановлення мешканцями квартир газового обладнання з порушеннями, неналежний технічний стан димових і вентиляційних каналів та інженерних комунікацій, експлуатація застарілого внутрішньобудинкового газового обладнання, несвоєчасна заміна газопроводів, недостатня передпускова підготовка котелень до роботи.

Не менш важливим залишається сьогодні проблема виділення коштів для завершення робіт по відновленню систем газопостачання, що були пошкоджені внаслідок повені у 2008 та 2010 році. За словами керівників спеціалізованих газових підприємств, відчувається недофінансування і питання залишається відкритим.

На засіданні управління проаналізовано стан промислової безпеки в Івано-Франківській області за 9 місяців 2010 року. Загальна кількість нещасних випадків, пов’язаних із виробництвом, зменшилась на 9% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. На підприємствах області травмовано 75 осіб, проти 83 осіб у 2009 році, кількість нещасних випадків із смертельним наслідком зменшилась на 9 випадків (6 смертельно травмованих за 9 місяців 2010 року проти 15 за 9 місяців 2009 року).

Тенденція до зниження рівня травматизму на виробництві спостерігається на підприємствах нафтогазовидобувної промисловості (на 4 випадки), будівельної галузі (3), енергетики (2), газової промисловості (2), автодорожнього транспорту (3), та по одному випадку в металургійній промисловості, пошті і зв’язку, видавничій справі, виробництві шкіри та виробів зі шкіри, деревообробної промисловості. Разом з тим, його зростання простежується в соціально-культурної сфері (на 6 випадків), на підприємствах хімічної і нафтохімічної промисловості – 1, житлово-комунального господарства – 1, машинобудування – 1.

Причини нещасних випадків: 84% - організаційні, 16% – технічні. Це – порушення правил дорожнього руху та режиму праці і відпочинку, допуск до роботи без навчання та перевірки знань з питань охорони праці та у стані алкогольного сп’яніння, невиконання вимог інструкції з охорони праці та посадових обов’язків.

За словами начальника управління Держгірпромнагляду Зіновія Кулика, головний акцент наглядової діяльності необхідно в першу чергу спрямовувати на профілактичні заходи, що є запорукою запобігання травматизму, чинником випередження та усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів.

Джерело: Головне управління правової роботи та внутрішньої політики ОДА