друкувати


Відмити кошти не вдалося

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2010-10-07 05:10:36

Більшість суб’єктів господарювання тим чи іншим чином намагаються здійснювати свою комерційну діяльність, уникаючи контролю з боку держави. Через існуючі прогалини та недоліки у законодавстві залишаються погано контрольованими суб’єкти господарювання, які регулюють фінансові потоки, зокрема, бізнесові структури, що спеціалізуються на конвертації грошових коштів. І, як результат, замість поповнення казни держави, ці гроші відмиваються шляхом вкладення їх в комерційні структури, які не сплачують податки.

Так, в ході проведення документальної перевірки одного з підприємств нашого міста було встановлено, що за даними бухгалтерського обліку у цьому товаристві обліковувалась кредиторська заборгованість за отримані товаро-матеріальні цінності та виконані роботи (послуги) перед двома суб’єктами господарювання на загальну суму 1,1 млн грн. Як виявилось, на час перевірки по даних контрагентах державну реєстрацію було скасовано та знято з обліку у податкових органах, тобто така заборгованість вважається безнадійною. У такому випадку на суму такої кредиторської заборгованості за мінусом ПДВ необхідно було зменшити валові витрати та включити всю суму заборгованості по придбаних товарах (наданих послугах) до валового доходу. Так як цієї операції не було проведено, за матеріалами перевірки підприємству було донараховано податок на прибуток в сумі 0,5 млн грн та застосовано 0,25 млн грн штрафних санкцій.

Крім цього, перевіркою правильності визначення податкових зобов‘язань з податку на прибуток на підприємстві було також встановлено, що до валових витрат товариством безпідставно включено 2,5 млн грн, сплачених за виконані роботи одній з київських будівельних фірм. Перевіркою також встановлено, що на цій фірмі рахувався лише один працівник, а за розрахунками, щоб виконати зазначений в угодах об‘єм будівельних робіт, необхідно було задіяти 66 працівників. Тому такі угоди були визнані нікчемними і за результатами перевірки підприємству було зменшено валові витрати на цю суму та зменшено податковий кредит з податку на додану вартість на суму 0,5 млн грн.

В результаті перевіркою по даній операції було донараховано податок на прибуток в сумі 0,6 млн грн та 0,3 млн грн штрафних санкцій, а також податок на додану вартість в сумі 0,5 млн грн та 0,25 млн грн штрафних санкцій.

Всього за наслідками проведеної перевірки за порушення вимог норм чинного податкового законодавства підприємству доведеться сплатити до бюджету близько 2,5 млн грн, а саме: податку на прибуток разом зі штрафними санкціями в розмірі 1,7 млн грн та ПДВ зі штрафними санкціями 0,75 млн грн.

Для вжиття відповідних заходів матеріали перевірки по даному суб’єкту господарювання розглядає тепер головний відділ податкової міліції ДПІ в м.Івано-Франківськ.

Джерело: Відділом масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПІ в м.Івано-Франківськ