друкувати


Кількість франківців, хворих на застуду, щодня зростає

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2010-09-24 04:00:00

Кількість франківців, хворих на застуду, щодня зростає. Лише минулого тижня за медичною допомогою звернулося 2600 людей. Серед застуджених - 60% діти. Чи загрожує Прикарпаттю чергова епідемія грипу? Як рятуватися?

Зростання захворюваності на респіраторні інфекції у вересні є традиційним, переконує заступник головного санітарного лікаря області Марія Бойко. Цьогоріч кількість хворих не перевищує показників минулих років, відтак говорити про початок епідемії грипу наразі немає підстав. Усі застуджені підхопили один із трьох респіраторних вірусів, які тепер розгулялися в області.

Попри те, що жоден з цих вірусів не є грипом, медики готуються до ймовірного початку епідемії сезонного грипу. Цієї зими в Україні очікують різновиди грипу А та В, а також «свинячий» грип типу AH1N1. Про таку небезпеку попередив директор Державного «Українського центру грипу та гострих респіраторних інфекцій» МОЗУ Олександр Гриневич. На його думку, "свинячий" грип не викличе паніки та масових захворювань, оскільки минулого року частина населення вже перехворіла цим грипом. «Пандемії у нас не повинно бути», - заспокоює Гриневич. Згідно з прогнозами ВООЗ, варто очікувати ще два нових, досі не відомих українцям штамів грипу, застерігає Марія Бойко.

Найкращий метод профілактики грипу - вакцинація. Вакцина від грипу наразі проходить реєстрацію в Україні і незабаром з'явиться в аптеках. Як подбати про захист від інфекції самотужки, розповідає лікар-інфекціоніст Оксана Цимбалюк. Не варто забувати про часте миття рук, адже вони постійно контактують з виділеннями із рота та носа. Вдягайте марлеву пов'язку. Коли довкола багато хворих на застуду, лікарі радять змінити режим харчування: багато теплого пиття (узвар, відвари шипшини, липи, зелений чай), свіжі соки (фреші) з цитрусових, буряка, ківі, багато кисло-молочних продуктів (сир, кефір, йогурт).

Щодня рекомендовано їсти часник та цибулю, а також розкладати їх порізаними у помешканні (змінювати двічі на день). Не забувайте про часте провітрювання кімнат та вологе прибирання. Мед - ще один продукт, який у період застуди варто вживати щодня бодай по одній столовій ложці. Дітям також радять звечора давати прополіс. Кульку прополісу можна приліпити до зуба. Щоб слизові носа не пересихали і на них не осідала інфекція, дітям можна двічі на день закапувати ніс розчином меду (1:2), соком алое чи каланхое. Змащування носа оксоліновою маззю завжди актуальне, але вона не ефективна на свіжому повітрі. Тому змащувати ніс слід перед заходом до приміщення.

Автор: Наталка ГОЛОМІДОВА
Джерело: Галицький Кореспондент