друкувати


До кінця поточного року "Карпатнафтохім" планує повністю запустити нові виробництва

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2010-09-03 02:21:52

Уже до кінця поточного року “Карпатнафтохім” планує повністю запустити нові виробництва. Наразі — завершує роботи, готується до пробного пуску та знайомиться з потенційними партнерами, які днями побували у Калуші та взяли участь у міжнародній конференції з питань “Виробництва ПВХ-С” у 2011 році. Загалом учасниками конференції стали представники 50 підприємств України, Росії, країн Близького Сходу та Східної Європи. Усебічну підтримку промисловому гіганту пообіцяла ОДА. Міська ж влада участі у заході не брала.

Конференція розпочалася з вітального слова генерального директора ТОВ “Карпатнафтохім” Сергія Чмихалова, який, розповідаючи про особливості краю та його туристичні перспективи, наголосив, що гордістю Калуша все ж залишається “Карпатнафтохім”:

— Наше підприємство переживало нелегкі роки. Адже три роки тому компанія “ЛУКОЙЛ” прийняла рішення про його модернізацію і реконструкцію. У результаті — всі інвестиції, які нам довірили, були успішно використані. А підприємство отримало друге життя. Тож, ми з надією дивимося у майбутнє, віримо у перспективу та сподіваємося, що до нового року почнемо повний об’єм випуску нової продукції.

За словами Сергія Чмихалова, розвитку підприємства сприяє і його вдале географічне розташування, зокрема, близькість до Польщі, Румунії, Словаччини та інших країн Східної Європи. До того ж, підприємство добре забезпечене сировиною та обладнанням, має розвинену інженерну структуру.

Сьогодні “Карпатнафтохім” готове представити два нових виробництва, з уведенням у дію яких вдасться технологічно збалансувати всі сировинні потоки виробництва. А у перспективі — вилучити з продажу вінілхлорид, який уже з 2011 року буде повністю перероблятися на підприємстві.

— Це буде економічно вигідно та екологічно правильно. Адже відпаде потреба у його транспортуванні, — наголосив Сергій Чмихалов. — А загалом програма інвестиційної діяльності нашого підприємства не закінчується будівництвом нових потужностей. Адже ми маємо ще низку доволі амбітних планів. Зокрема, до 1 жовтня ми закінчимо всі роботи. Далі — приїдуть фахівці-наладчики, які працюватимуть протягом двох місяців. У грудні ми повинні розпочати пробний пуск виробництва й отримати пробний продукт. А з нового року підприємство вже працюватиме на повну силу.

На черзі також — упровадження нових проектів, які дадуть змогу модернізувати виробництва етилену, поліетилену та вінілхлориду. Заплановано і будівництво установки з переробки ПВХ-С і виготовлення з нього віконних профілів, а також — будівництво власного розсолопромислу, що дозволить у майбутньому запустити другу чергу ПВХ-С.

Сергій Чмихалов такі масштабні плани хоча і називає амбітними, але у їхньому втіленні у життя не сумнівається. Всебічну підтримку обіцяє й облдержадміністрація, від імені якої на конференції виступив виконуючий обов’язки начальника головного управління промисловості та розвитку інфраструктури Павло Аврамченко.

— Завдяки компанії “ЛУКОЙЛ”, яка прийшла на прикарпатську землю у 2000 році, було розпочато введення в експлуатацію дуже важливих об’єктів. Завдяки цій компанії, що вклала у виробництво понад 500 млн. доларів, нам вдалося зберегти робочі місця, вчасно сплачувати заробітну плату та податки у місцевий і державний бюджети, — акцентував Павло Аврамченко. — Виробництво, яке незабаром буде запущене у роботу, є унікальним, одним із кращих та конкурентоспроможних у Європі. А головне — безпечним. Адже тут вже немає таких викликів, які були при роботі ВАТ “Оріана”. Тому обласна державна адміністрація щиро вдячна інвестору.  Зараз ми спільно з компанією розробили угоду про співпрацю і впевнений, що вона буде плідною. Адже компанія плавно і системно підходить до вирішення всіх виробничих питань. Тому я переконаний: завдяки підприємству і далі будуть створюватися нові робочі місця і люди отримуватимуть роботу. Відтак — буде і нормальна сплата податків до бюджету. Позиція голови ОДА, який розпочинав цю роботу у 2000 році і готовий продовжувати її зараз, незмінна: підтримувати. Тому ми будемо сприяти цій компанії. Не виключено, що на черзі — створення технопарку на цьому підприємстві. Можливо, будемо добиватися дії закону про інвестиційну діяльність, який, на жаль, сьогодні не має механізму реалізації. Думаю, що ми звернемося з цього приводу і до Кабміну, і до Верховної Ради. Адже важливо, щоб компанія також мала вигоду і могла заробляти.

Після офіційних виступів учасники конференції перейшли до технічних питань. Зокрема, з доповідей начальника технічного відділу Ігоря Петрончака, його заступника Едуарда Маслова та начальника відділу збуту підприємства Євгена Шахова присутні дізналися про технологію отримання ПВХ-С та різновиди його марок, а також — перспективи розвитку ринку ПВХ в Україні.

Загалом конференція тривала кілька годин. Після завершення всіх доповідей, від теорії перейшли до практики. Відтак — учасники конференції побували на майданчику виробництва ХіКС-М, яке має ожити вже за місяць, та на виробництві ПВХ-С, на якому вже у жовтні розпочнуться пусконалагоджувальні роботи. Екскурсія завершилася лише по обіді.

Автор: Тетяна ЧОЛІЙ
Джерело: ВІКНА