друкувати


У меню кафе і барів з'явилася нова «модна» позиція - кисневі коктейлі

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2010-08-27 05:00:23

Кисневі коктейлі зміцнюють імунітет, покращують травлення і оздоровлюють серцево-судинну систему.

Віднедавна у багатьох меню івано-франківських кафе і барів з'явилася нова «модна» позиція - кисневі коктейлі. Яка дія цих напоїв на організм? Чи варто скуштувати новинку?

Насправді, кисневі коктейлі - це добре забуте старе. Хто пам'ятає 60-70-ті роки минулого століття, пригадають, що у санаторіях, профілакторіях, навіть у дитсадках спеціально насичені киснем напої були неодмінною частиною меню. Радянська медична наука рекомендувала кисневі коктейлі для «підвищення продуктивності праці», та й просто заради покращення самопочуття. Втім, з роками популярність напою пішла на спад, і зрештою, про нього зовсім забули.

Сьогодні кисневі коктейлі знову в моді: вони повернулися до споживача завдяки популярним тепер фітнес- та spa-центрам. Причаститися напоєм можна навіть у аптеках чи торгових точках і фітобарах, розташованих у торгових центрах.

Кисневі коктейлі мають подвійну дію. Однією зі складових сприятливого впливу на організм є дія кисню, іншою - дія того настою, який є основою напою.

Кисень, що потрапляє із коктейлем в шлунково-кишковий тракт, покращує обмін речовин в організмі, функціонування печінки, серця, легень, нирок. Тому кисневий коктейль добре допомагає при токсикозах, ожирінні, різних хронічних інтоксикаціях, хронічній серцевій, дихальній та печінковій недостатності.

«Повернення кисневих коктейлів у моду - дуже добре, насправді, адже це означає, що люди починають уважніше ставитися до власного здоров'я, - зауважує Людмила Мисліборська, завідувач гастроентерологічного відділення Івано-Франківської обласної клінічної лікарні. - Пам'ятаю, у лікарні проводився експеримент: кисневою піною виганяли з кишківника певні види глистів, і успіхи були разючі. Однак кисневий коктейль не бажано вживати людям з виразкою шлунка чи при гастриті. Усе добре те, що в міру».

Кисневий коктейль має загальний оздоровчий вплив на весь організм: зміцнюється імунітет, поліпшується сон, нормалізується діяльність шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної та нервової систем. Особливо рекомендується вживати цей корисний напій особам, які ведуть малорухливий спосіб життя, страждають від нервових, психічних перевантажень, стресів, загального зниження працездатності. Юлія Литвиненко, тренер в жіночому оздоровчому фітнес-клубі, резюмує: «Кисневий коктейль - це зазвичай сік з ехінацеєю, спеціально збагачений киснем, така собі «пінка», яка добре засвоюється клітинами організму і, відповідно, активізує аеробні процеси. Тому рекомендується за десять хвилин перед фізичним навантаженням, тренуваннями його випити. Коктейль має властивість втамовувати почуття голоду, тож він рекомендується людям із зайвою вагою. Однак зловживати ним не слід, він може викликати почуття дискомфорту».

У кисневому коктейлі найчастіше присутні вітамінні чи смакові добавки, складові лікарських екстрактів, соки, тонізуючі речовини, плодово-ягідні сиропи. Часто до напою додають настоянки лікарських трав. Основою коктейлю виступає рідина - вода, сік, відвар трав або їхня суміш, піноутворювальною речовиною є білок курячого яйця чи желатиновий розчин.

Лікарі стверджують, що кисень, який потрапляє в організм через шлунок, працює вдесятеро ефективніше від того, що надходить через легені, а одна порція кисневого коктейлю рівноцінна кількагодинній прогулянці в лісі.

«Сьогодні попит на оздоровчу продукцію є ще не надто великим. У нас в середньому замовляють п'ять порцій коктейлю на день, - розповідає Мирослава Войнович, працівник фітобару в одному з торгових центрів Івано-Франківська. - Більшість таких точок, як наша, виживають за рахунок сформованої клієнтури, яка раз чи двічі на тиждень балує себе напоями. Наприклад, у мене такими клієнтами є чоловіки 30-40 років, які ведуть здоровий спосіб життя. Жінок серед споживачів чомусь менше».

Для приготування кисневого напою використовують спеціальний кисневий коктейлер, який підключають до концентратора кисню. Коктейлер з заправленої рідкої основи утворює кисневу піну. Приготувати такий коктейль можна і в домашніх умовах. Для цього треба придбати спеціальний комплект, що включає балончики для утворення кисню і пакетики з сухою вітамінною сумішшю. Висипаємо суміш у склянку, заливаємо її двома столовими ложками води, після чого насичуємо киснем з балона - і коктейль готовий.

Автор: Людмила ХОДОРОВСЬКА
Джерело: Галицький Кореспондент