друкувати


Загальний стан здоров'я жінок репродуктивного віку істотно погіршився

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2010-08-26 07:00:00

Загальний стан здоров'я жінок репродуктивного віку істотно погіршився.

Головна причина - малоактивний спосіб життя, шкідливі звички, неправильне харчування.

Кількість патологічних пологів в Україні зменшилася.

Якщо ще 5-6 років тому вони становили 70%  від загальної кількості, то зараз - лише 40.

Все це завдяки сучасним технологіям і новітнім підходам до процесу народження дитини.

Свідоме батьківство - головна запорука вдалих пологів.

"Навіть до зачаття я пройшла медогляд, і у кардіолога я стою на обліку, він мене оглядав, і в жіночу консультацію я звернулась, здала всі ці аналізи, що під час вагітності здають, я їх до вагітності встигла здати", - відзначила майбутня мама 2-ї дитини Світлана.

До обох вагітностей вона і чоловік поставилися дуже відповідально. Малюків планували заздалегідь і готувалися до зачаття.

Підготовку до народження дитини потрібно починати ще до зачаття.Мінімум за півроку відмовитися від шкідливих звичок. Пройти медичне обстеження. Нормалізувати режим і харчування. Збагатити організм фолієвою кислотою та йодом. Причому ці правила не тільки для майбутніх мам, а й для тат.

"Подружжя повинні бути задіяні однаково, оскільки тільки у здорового батька може народитись здорове немовля. На жінці відповідальність зазвичай дуже висока, тому що виношує плід вона, але те що закладено при зачатті, залежить і від чоловіка ", - сказала молодша співробітниця акушерського відділу екстрагенітальної патології інституту ПАГУ Лариса Булик.

Серцеві, легеневі, ниркові хвороби та цукровий діабет - найпоширеніші хвороби репродуктивного населення.

В основному причинами є неактивний спосіб життя. Лікарі відзначили, що молоді жінки майже не займаються спортом. Тому й не готові до фізіологічних, тобто природних пологів.

"Вагітність-це теж фізичне навантаження, під час пологів задіяні безліч м'язів. Потрібно вміти згрупуватися, сконцентруватися. А цього немає, якщо людина не займалась спортом", - відзначив головний акушер-гінеколог України В'ячеслав Камінський.

Фізична підготовка, свідоме зачаття, медичний огляд - це тільки половина успіху.

Не менш важлива - атмосфера самих пологів. Тому лікарі рекомендують народжувати в сімейному колі.

Нагадаємо, вчені довели, що робота за вільним графіком корисна для здоров'я. Свобода в роботі зберігає серце і підвищує фізичну активність.

Джерело: Gazeta.ua