У м.Яремче понад 100 мальтійців взяли участь у черговому таборі для молоді
Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2010-08-13 10:30:19
Формування екологічної свідомості та поняття екологічного гріха є одним із головних пріоритетів виховання мальтійської молоді м.Івано-Франківська.
З огляду на це, Мальтійська Служба Допомоги активно співпрацює з Бюро з питань екології Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ та уже кілька років поспіль спільними зусиллями проводять освітньо-практичні семінари, акції, реколекції і навіть хресні дороги на тему християнської відповідальності за природне довкілля.
Уже понад десять років, окремий день літнього табору для мальтійської молоді в Карпатах є присвячений проблемам навколишнього середовища та пошуку шляхів їх вирішення у нашому повсякденному житті.
З 25 липня по 1 серпня у м.Яремче/Дора понад 100 мальтійців та гостей взяли участь у черговому мальтійському таборі для молоді під гаслом «Життя – це кольорова казка».
Серед учасників табору, окрім молодих мальтійців, була присутня наймолодша дитяча група «Мальтійські сонечка», з далеку приїхали мальтійці єпархії Трір (Німеччина), гості з Польщі, члени клубу молодих інвалідів «Романтики», що діє при нашій організації та діти-сироти.
28 липня, вечором, увесь мальтійський табір зібрався в Карпатському лісі на спеціально облаштовану хресну дорогу, щоби спільно в молитві, у світлі Христових страстей, задуматись над різноманітними екологічними та соціальними проблемами сучасності.
Наступного дня, у четвер 29 липня, мальтійці вирушили у мандрівку на скелю «Білий камінь». Досягнувши пункту призначення, на місці чудового краєвиду, посеред карпатських лісів і у затишку могутньої скелі, мальтійський капелан, ієрей Іван Сохан, провів для учасників мандрівки спільну медитацію на теми: «Камінь» та «Дерево».
Закінчилась мандрівка прибиранням цієї заповідної території від побутового сміття, яке туристи так часто забувають прибрати.
Цього року в «Мальтійському таборі» було вперше запроваджено роздільне сортування сміття. Так кожен учасник табору мав обов’язок особисто сортувати власне сміття у окремі смітники відповідно до чотирьох категорій: пластик, харчові відходи, папір, та решта сміття. Харчові відходи ми передавали місцевим мешканцям, які годували ними свійських тварин, а взамін приносили нашим дітям свіже молоко; папір ми використовували для розпалювання таборової ватри. Впродовж тижневого табору було зібрано 9 мішків пластику і лише три мішки іншого сміття.
Сподіваємось, що даний екологічний захід конкретної спільноти мальтійців вродить щедрими плодами, адже проблема не є насамперед в смітті, яке забруднює довкілля, але в рівні нашої загальнолюдської та християнської культури поведінки.