друкувати


То в жар, то в холод кидає наших краян цьогорічне літо

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2010-07-27 04:16:11

То в жар, то в холод кидає наших краян цьогорічне літо. Після 30-32-градусної спеки сталася різка метаморфоза в погоді: на Прикарпаття в другій половині п’ятниці і в суботу почало надходити повітря з північного заходу Європи. Спостерігалися грозові дощі, місцями дуже сильні, а в гірській місцевості подекуди вітер посилювався до 16 м/сек. В неділю денна температура знизилася до 15-20о С. Услід за проходженням холодного атмосферного фронту повітряні маси, які для прикарпатців та приїжджих туристів і відпочивальників мовби освіжаючий душ, і далі заходять на територію області.

Так охарактеризувала синоптичну ситуацію начальник авіаметеостанції «Івано-Франківськ» Тетяна Шерепот. За її словами, впродовж сьогоднішнього та наступних днів у місті й області зберігатиметься мінлива хмарність, яка змінюватиметься дощами, місцями прогримлять грози, можливе шквалисте посилення вітру. Температура становитиме вночі  10—15о, вдень — 20—25о, у четвер — 17—19о. У горах буде під ранок лише 5—10о, удень — не вище 15о. Наприкінці тижня на Прикарпатті очікується підвищення температури на три—п’ять градусів.
А «мудрим» — білі панамки

У знайомої сусідка працює на «швидкій». Не раз цими днями, повертаючись стомленою з роботи, незадоволено буркотіла на адресу літніх людей, котрі у спеку швендяють вулицями, а потім викликають медиків, бо піднявся у них тиск, стало погано з серцем і таке інше. Хоча, як запевнили в центральному офісі Івано-Франківської станції швидкої та невідкладної медичної допомоги, наразі не було викликів, пов’язаних безпосередньо з тепловими чи сонячними ударами. Та й загалом працівникам цієї установи останнім часом менше, ніж зазвичай, доводиться виїжджати до хворих. Але це пояснюється тим, що просто у місті й населення поменшало, адже — літо, сезон відпусток. На момент, коли пишуться ці рядки, спека ніби відступила. Та синоптики не дуже обнадіюють. Серпень також прогнозують доволі спекотним. І лікарі традиційно радять у такі дні намагатися якнайменше бувати на сонці, не перегріватися. Вживати якомога більше рідини, щоправда, не тої, яка на спирту. Відчувши, що організмові стало занадто жарко, добре прийняти прохолодний душ. А якщо немає такої можливості, то навіть мокрий носовичок, покладений на голову, може допомогти. І, як відомо, зранку сонячне випромінювання не шкідливе. Небезпечне воно після 11-ї.

Та коли мусимо виконати якесь завдання по роботі, то нема можливості зважати на пору дня. І з заздрістю дивишся на тих представників сильної статі, у яких принаймні волосся може захистити голову від прямого попадання сонячних променів. А що роботи таким, як автор цього матеріалу, у якого «мудрість» виблискує як спереду, так і з потилиці? Медики і тут знайшли вихід, запропонувавши одягати білі панамки. Тим більше, що придбати їх нема проблем.
Хоча значно ефективнішими є солом’яні капелюхи, які носили наші діди й прадіди. Проблема лише в тому, щоби вони знову ввійшли у моду. Бо якщо в курортних містах людина у такому головному уборі сприймається як належне, то вигляд особи в костюмі клерка з брилем на голові може видатися, м’яко кажучи, не надто оригінальним.

Автор: Іван ЗЕЛЕНЮК, Ярема СРІБНАК
Джерело: Газета «Галичина»