друкувати


Профспілки кажуть, що половина чоловіків може не дожити до нового пенсійного віку

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2010-07-22 02:45:41

Ініціатива підвищення пенсійного віку і, начебто приведення його у відповідність до європейських стандартів, на даному етапі, для України є абсурдною і неприйнятною. Про це заявив голова Національного форуму профспілок України Мирослав Якібчук.

«По-перше, рівень життя в Україні значно нижчий, ніж у Європі, а по-друге, наші чоловіки на 9-14 років живуть менше, ніж європейці, а жінки, відповідно, на 6-8 років», - наголошує Якібчук.

При цьому він звертає увагу на те, що середня тривалість життя українських чоловіків – лише 62,1 років, а це означає, що майже половина із них просто не доживатиме до пропонованого авторами реформи пенсійного віку - 65 років. «Тобто, пенсійні фонди вони наповнити встигнуть, а от скористатися благами пенсійних виплат не зможуть. Такий підхід є абсолютно нелюдяним, аморальним і злочинним», - зазначає Якібчук.

Крім того, на його переконання, збільшення пенсійного віку до 65 років поглибить проблему безробіття серед молоді. «Можна із впевненістю прогнозувати, що на ринку праці загостриться конкуренція між старшим і молодим поколіннями працівників, роботодавці ще більше нехтуватимуть молоддю, яку необхідно вчити, і йтимуть найлегшим шляхом – шляхом витискання останніх соків з фахівців похилого віку. Це в свою чергу призведе до зростання соціальної напруги у суспільстві», - пояснює лідер НФПУ.

Замість передчасного і поспішного впровадження нової пенсійної системи, у профспілках пропонують вдосконалити механізм збору та посилити дисципліну сплати внесків до Пенсійного фонду. «Перш за все, ми повинні ліквідувати багатомільярдну заборгованість із виплати зарплати та скасувати практику виплати зарплати «у конвертах», що вдвічі збільшить надходження до Пенсійного фонду», - уточнює Якібчук.

Також він відзначає, що в Україні повинно бути запроваджене управління активами і пасивами Пенсійного фонду на тристоронній основі – держава-роботодавці-профспілки та прийнята стратегічна Програма створення нових робочих місць.

«Сьогодні влада має спокусу піти найлегшим шляхом вирішення пенсійних та соціальних проблем, не перевантажуючи себе реформами, однак наслідки таких кроків матимуть незворотній негативний вплив як на економіку держави, так і на суспільство вцілому», - додає Якібчук.