М.Вишиванюк пообіцяв до кінця року виділити Льодовому палацу в Калуші 150 тис. гривень
Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2010-07-12 05:30:30
Днями Калуш відвідав голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк. Одним із об’єктів, які зацікавили керівника області найбільше, був Льодовий палац ім. Степана Бандери. Сюди чиновник і завітав під час свого візиту. І пообіцяв вирішити всі проблеми льодової арени із постачанням електроенергії і браком коштів.
На зустріч Михайло Вишиванюк прибув разом зі своїми заступниками Ігорем Зваричем і Романом Іваницьким та з головою Івано-Франківського обласного відділення НОК України Мирославом Карабіним. До Льодового палацу Михайло Вишиванюк завітав 3 липня, відразу після засідання колегії ОДА, на якому за участю заступника міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту Сергія Глущенка і голови Національного олімпійського комітету України Сергія Бубки було розглянуто питання про розвиток фізичної культури та спорту в Івано-Франківській області, а також ситуацію, що склалася навколо футбольного клубу “Прикарпаття”. Губернатор, очевидно, перейнявся частими відключеннями Льодового палацу від електроенергії. Він наголосив, що надалі такі ситуації на спортивному об’єкті, збудованому у Калуші у рамках реалізації державної цільової соціальної програми “Хокей України”, виникати не повинні. Тим паче, коли Президент України Віктор Янукович офіційно заявив, що Україна подаватиме заявку на проведення зимових Олімпійських ігор 2022 року у Карпатах. У зв’язку з цим на Івано-Франківщині вже планують створювати спортивні бази та споруди світового рівня.
Михайло Вишиванюк почав “розкручувати” спортивну тему відразу по своєму поверненні на посаду голови ОДА і найбільш гучною “спортивною” ідеєю голови ОДА було проведення зимових Олімпійських ігор 2022 року у Карпатах. Невідомо, чи Михайло Вишиванюк уже відтепер почав піклуватися про олімпійський резерв 2022 року, але він пообіцяв до кінця року виділити Льодовому палацу 150 тис. гривень, а надалі щорічно виділяти по 300 тис. гривень.
Гроші для льодової арени керівник ОДА обіцяє виділити вже при перегляді цьогорічного обласного бюджету. Фінансова підтримка скеровуватиметься на підтримання життєдіяльності закладу: у розрахунку 25 тис. гривень на місяць. Крім цього, за програмою занять з фізкультури Льодовий палац відвідуватимуть старшокласники загальноосвітніх шкіл міста. За це заклад отримуватиме з міського бюджету по 15 тис. гривень щомісяця. Решту коштів, що необхідні будуть для проведення своєчасних і повних розрахунків за спожиту електроенергію, надані послуги з водопостачання та водовідведення, а також на виплату зарплати працівникам Льодового палацу, оплату роботи тренерів тощо, спортивна споруда повинна заробляти.
Загальна потреба льодового палацу ім. Степана Бандери у коштах — більше 60 тис. гривень на місяць. Так, наприклад, тільки електроенергії за місяць споруда споживає у середньому на 50 тис. гривень. Проте, за півтора року фінансування, споруду вже тричі відмикали від електроенергії. Найдовше — у жовтні-листопаді минулого року. Тоді льодову арену відімкнули від електроенергії на місяць. Ситуацію вдалося владнати, виділивши із обласного бюджету 100 тис. гривень. Надалі затвердили схему фінансування закладу, при якій по 20 тисяч мали виділяти міський і обласний бюджети, а 20 тисяч Льодовий палац повинен був заробляти сам.
На початку червня міський голова Калуша Ігор Насалик розкритикував дії обласної влади, зазначивши, що, попри зобов’язання, жодної копійки із області палац не отримав.
— При тому, що область взяла на себе відповідальність, що щомісяця платитиме 20 тис. гривень, ми проплатили, а нам — жодної копійки. Місто знайшло вирішення. Але питання полягало у тому, що місто повинно було виділити 7 млн. гривень, щоб забезпечити надзвичайно високі нормативи поставки електроенергії. Ми зв’язалися з керівними органами і розробляємо не настільки вартісний проект, щоб Льодовий палац працював, — зазначив Ігор Насалик на прес-конференції на початку червня.
Проте, наприкінці червня Льодовий палац знову відімкнули від електроенергії, але вже — не через заборгованість. Причиною цьому стало завершення терміну дії договору із ВАТ “Прикарпаттяобленерго” про електропостачання цієї споруди як будівельного майданчика (технічні умови приєднання Льодового палацу до електромережі ще не виготовили. — Авт.).
За повідомленням заступника директора Льодового палацу ім. Степана Бандери Валерія Сушка, голова ОДА, завітавши до Калуша, також наголосив, що з енергетичною компанією досягнуто компромісу про продовження терміну дії вищезгаданого договору до 31 серпня 2010 року. До цього часу адміністрація льодової арени та виконавчий комітет Калуської міськради повинні виробити технічні умови приєднання спортивної споруди до електромережі з передбаченими новими приєднувальними потужностями, зменшеними з 600 кВт до приблизно 250 кВт. На основі цих показників необхідно розробити проект про підключення Льодового палацу до електромережі як введеного в експлуатацію об’єкта. Над виконанням цього замовлення сьогодні працює Івано-Франківська філія Українського державного науково-дослідного інституту проектування міст “Діпромісто”.