друкувати


М.Вишиванюк: Внаслідок тривалих дощів ситуація на Івано-Франківщині надзвичайно складна

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2010-07-08 04:45:42

У ряді сіл Верховинського району - зсуви, селеві потоки. У Снятинському районі триває евакуація людей, худоби. Складною є ситуація у Тлумацькому районі, де з місць підтоплень проводиться евакуація дітей, людей похилого віку, інвалідів. Дощі, що тривають, наробили біди у Богородчанському, Рожнятівському районах. Можливий прорив дамби у селі Назавизів Надвірнянського району. У Калуському районі маленький потічок добирається до сільського цвинатаря, на якому у 20-их роках минулого століття хоронили людей, що померли від тифу. Окремі села області відключено від газопостачання через ймовірність прориву труб.

В місті Коломиї можливе затоплення території та цехів металозаводу, м’ясокомбінату, плодоконсервного заводу, паперової фабрики та житлових будинків в районі гідрологічного поста.

Затоплено сінокоси і пасовища в м. Яремче, в районі гідропоста, підтоплено житлові будинки в селі Микуличині, підтоплено територію та приміщення лісозаводу в смт.Верховині, ферми с.Заріччя, житлових будинків сіл Криворівня та Зелене Верховинського району.

Створено обласний і районні штаби з надзвичайних ситуацій. Загони рятувальників і голови райдержадміністрацій працюють у ці дні цілодобово. Зараз основна увага – забезпечення людей питною водою, хлібом. Найважливіше завдання – не допустити людських жертв.

Сьогодні вдосвіта голова обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк провів надзвичайну оперативну нараду, після якої усі його заступники роз’їхались по районах, які найбільше постраждали від повені.

Розпорядженням голови ОДА Михайла Вишиванюка районним державним адміністраціям терміново виділено кошти з Резервного фонду на першочергові роботи з ліквідації наслідків повені.

Як сказав Михайло Вишиванюк, «очікується приїзд в область першого заступника МНС та Міністра з надзвичайних ситуацій».

Коментуючи зазначену ситуацію і «невтішні прогнози», голова обласної державної адміністрації наголосив:

«Ситуація в області надзвичайно складна, в окремих районах перевищує рівень 2008 року, однак вона під контролем МНС і влади». Михайло Вишиванюк відзначив «високу професійну роботу працівників МНС в області, які, «як і керівники районів, працюють цілодобово і відповідально».

«Головне - не допустити людських жертв, - підкреслив голова ОДА Михайло Вишиванюк. - Головна увага - забезпеченню населення питною водою і продуктами харчування».

Відповідно до прогнозів - штормового попередження обласного центру з гідрометеорології, 8-10 липня очікується продовження формування високого дощового паводку. Прогноз рівнів води над нулем поста біля Галича 620 - 670 см, села Нижнів Тлумацького району – 830 - 880 см. Затоплення заплавів сільськогосподарських угідь, підтоплення окремих прирічкових населених пунктів, господарських об’єктів.

Сьогодні у верхів’ї річки Прут та притоках очікується продовження підйому рівнів води на 0,5-1,5 м. Сьогодні-завтра на річці Прут в ділянці Коломиї очікується вихід води на заплаву.

Довідка. Пошкоджені водозабірні споруди в містах Івано-Франківську, Калуші, Долині, Надвірній, Тлумачі та смт. Рожнятів - ведуться відновлювальні роботи.

Водопостачання міста Калуша переведено за графіком з 6.00 до 9.00, з 12.00 до 14.00, з 18.00 до 23.00 «через високу каламутність води та напружену роботу каналізаційних насосних станцій».

В м.Косів вийшла з ладу лінія електропостачання каналізаційних очисних споруд та зруйновано частину каналізаційного колектора - відновлювальні роботи.

В смт.Вигода Долинського району пошкоджено дюкерний перехід водопроводу та каналізації до Вигодської лікарні -ведуться відновлювальні роботи.

В м.Тлумач пошкоджено каналізаційний колектор, дві каналізаційні насосні станції та покриття двох житлових комунальних будинків.

В м.Надвірна внаслідок затоплення вийшов з ладу насос на каналізаційних очисних спорудах – використовується резервний насос.

Джерело: Прес-служба голови Івано-Франківської ОДА