М.Вишиванюк цікавився проблемами Бурштина
Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2010-07-08 01:15:07
Днями з товстим переліком проблем із життєзабезпечення міста Бурштина Галицького району міський голова Ярослав Громко ознайомив Михайла Вишиванюка не в службовому кабінеті, а на озелененому подвір’ї міської ради. Під час розмови, що тривала майже годину, більшість проблемних питань Бурштина і бурштинців дістала вирішення на місці.
Зокрема, тамтешні сірі п’ятиповерхівки, збудовані у 70-х роках у стилі соцреалізму, своїм пошарпаним виглядом давно не приваблюють око подорожніх на автотрасі на Львів. Фасади будинків потребують утеплення і нових шатрових дахів. Міському бюджетові осилити кошторис такого ремонту самотужки явно не під силу. М.Вишиванюк пообіцяв мерові «у міру можливостей частково допомогти», «бо тим, хто робить, і чию роботу видно, варто допомагати». Є у Бурштині етнографічний музей Опілля «Берегиня», який, за словами Я.Громка, розташовується у пристосованому приміщенні місцевого енергетичного коледжу. Тут зібрано понад дві тисячі цінних автентичних експонатів, які потребують належного зберігання. Музей «Берегиня» внесено до туристично-кразнавчого маршруту. Його оптимальне розміщення міська влада бачить у приміщенні контори колишнього колгоспу, однак ласих на те добротне приміщення у Бурштині більш ніж достатньо. Було чимало судів. Не так давно міська рада виграла справу у Верховному суді України. Тепер законне міськрадівське приміщення мер хоче відремонтувати, підготувати під музей «Берегиня». і знову ж таки постало питання коштів...
Водночас міський голова просив М.Вишиванюка посприяти у переселенні місцевої міліції зі Старого Бурштина до центру. Для цього треба, щоб Бурштинське лісництво помінялось із міліцією приміщеннями. Однак досі згадані організації не могли знайти спільної мови щодо обміну. Це питання вирішилось одразу, одним телефонним дзвінком голови ОДА. Турбує міського голову і те, що коштом міського бюджету цього року не вдасться поміняти вікна на теплозберігаючі у місцевих школах і дитячих садках. У ЗШ №1, якій виповнюється 100 літ, конче треба провести реконструкцію даху. Власним коштом придбано лише 30% металочерепиці. М.Вишиванюк пообіцяв мерові найближчим часом запропонувати один із реальних варіантів розв’язання цього завдання.
Та чи не найбільшою проблемою в Бурштині є зношеність більше половини тепломереж, які 2001 року міська рада прийняла на баланс від Бурштинської ТЕС. За словами Я.Громка, зношеність теплотрас становить 90%, а на ремонт немає коштів. Внаслідок цього в січні втрати тепла у Бурштині перевищили 40%. За дорученням М. Вишиванюка знайти варіанти реконструкції теплотраси до Бурштина оперативно виїжджали заступник голови ОДА Руслан Гусак і начальник управління ЖКГ Олександр Кулик. На 8 липня призначено нараду в ОДА з керівництвом Бурштинської ТЕС.
Міський голова з тривогою говорив про високу жорсткість питної води у Бурштині — 12-14 одиниць твердості при нормі сім — і розповів про напрацьований проект реконструкції водопостачання міста, що передбачає подачу води з Шевченківського водозабору на Лімниці.
1. За словами мера, встановлення пом’якшувальної установки, заміна насосів коштуватимуть дорожче, ніж будівництво нового водогону. Над його проектом працюють у Львівському проектному інституті. «Вода — це надто важливо, — наголосив голова ОДА. — Подавайте свій проект, і його буде включено до обласної програми «Питна вода».
Насамкінець мер попросив голову ОДА закупити для міської лікарні рентгенапарат. «Буде», — звично відповів М.Вишиванюк.
Наступного дня у телефонній розмові з автором цих рядків Я.Громко сказав: «Правду люди кажуть: «Вишиванюк сказав — Вишиванюк зробив». Це надзвичайно потужний керівник, який завжди і скрізь дотримує слова. У спілкуванні з ним відчуваєш, що це твій партнер, колега по роботі, який уболіває за справу. Вишиванюк надзвичайно радіє, почувається щасливим, коли комусь щось допоможе. Я йому дуже вірю...».